Penélope Cruz i Javier Barmen w filmie o Escobarze

Penélope Cruz i Javier Bardem obnażą kulisy romansu Pabla Escobara z Virginią Vallejo w filmowej ekranizacji powieści “Amando a Pablo, odiando a Escobar”.

24 października w Kolumbii ruszą zdjęcia do filmu “Escobar” według scenariusza Fernando Leóna de Aranoa (“Cudowny dzień”), który zasiądzie również na stołku reżysera. W rolach głównych małżeńska para aktorów rodem z Hiszpanii, Penélope Cruz (“Volver”, “Mama”) i Javier Bardem (“W stronę morza”). On wcieli się samego Escobara, wspinającego się po szczeblach władzy. Ona w Virginię Vallejo, dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną, pięcioletnią kochankę narkotykowego barona. Udział w filmie potwierdził także amerykański aktor Peter Sarsgaard (“Siedmiu wspaniałych”).

“Escobar” jest koprodukcją hiszpańsko-bułgarską, współprodukowaną przez samego Bardema. Scenariusz powstał w oparciu o książkę “Amando a Pablo, odiando z Escobar” (tlum. „Kochając Pabla, nienawdzic Escobara”) firmowaną nazwiskiem Vallejo, która opisuje relacje Escobara z liderami politycznymi, prezydentami, ministrami, wojskowymi oraz partyzantami. Za zdjęcia odpowiada Alex Catalán (zdobywca Goi i nagrody Platino za „Stare grzechy mają długie cienie”), za scenografię Alain Bainée (nagrodzony Goyą za „Śnieżkę”), zaś przygotowaniem kostiumów zajmuje się Loles García Galeán (nominowana do Goi za „Palmeras en la nieve”).Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.