Latynosi sięgnęli po format niemieckiego serialu kryminalnego „Ostatni gliniarz”. Jego realizacją zajęły się wytwórnie Spiral International i Dynamo – ta druga kojarzona jest ze współpracy z Netfliksem, dla którego wyprodukowała m.in. „Narcos”. W główną rolę detektywa Alejandra Falco wcielił się argentyński aktor Michel Brown („Gorzka zemsta”). Serial liczy 15 odcinków i zadebiutował wczoraj na platformie Amazon Prime.

Akcja serialu rozpoczyna się w latach 90. Tytułowy Falco jest młodym, obiecującym detektywem z wydziału zabójstw, a prywatnie mężem i świeżo upieczonym ojcem. W trakcie akcji policyjnej zostaje postrzelony w głowę i zapada w śpiączkę, z której budzi się dopiero po 23 latach. Odzyskawszy przytomność, dowiaduje się, jak wiele zdążyło się zmienić. Jego żona związała się z innym mężczyzną, córka jest już kobietą, internet i telefony komórkowe stały się nieodzownym człowieka i nawet rock and rolllwa muzyka ustąpiła miejsca innym gatunkom. Falco musi stawić czoła nowej rzeczywistości. Obejmuje dawną posadę i mierzy się z przydzielonymi sprawami, posługując się dawnymi metodami. Uczy się pracy w nowym zespole, z nowym partnerem – który okazuje się nowym mężem jego żony – zaś w międzyczasie próbuje odkryć, co wydarzało się w noc wypadku.

Więcej o fabule oraz granych przez siebie bohaterach opowiadają sami aktorzy – Michel Brown, Marina de Tavira, Mauricio García, Danaye Reynaud, Enrique Arreola, Karina Gidi i Hoze Meléndez – w załączonym wideo.

[tabs tab1=”Ostatni gliniarz – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.