W położnym nieopodal Walencji miasteczku Paterna ruszyły zdjęcia do nowego filmu Pedra Almodóvara zatytułowanego „Ból i blask” (oryg. Dolor y gloria). O pierwszym klapsie, jaki padł dziś na planie, poinformował w mediach społecznościowych Agustín Almodóvar, brat Pedra, producent i współwłaściciel firmy El Deseo.

Dwudziesty pierwszy film w karierze Pedra może okazać się najbardziej osobistym w dorobku Hiszpana. Jego bohaterem jest przyprószony siwizną reżyser filmowy zmagający się z trawiącą go pustką twórczą. Za sprawą serii spotkań z dawno niewidzianymi osobami daje się porwać wspomnieniom o przeszłości, o matce i czasach pierwszych miłości oraz oddaje się zadumie nad współczesnością i śmiercią. „Ten film mówi o procesie tworzenia, w filmie i teatrze, oraz trudzie oddzielenia go od prywatnego życia” – zdradza reżyser.

W rolach głównych wystąpią panowie Antonio Banderas („Skóra w której żyję”) i Asier Etxeandia („Krwawe gody”, „Mama”). Na drugim planie równie istotne dla fabuły filmu panie Penélope Cruz („Volver”) i Julieta Serrano („Kobiety na skraju załamania nerwowego”). Czołówkę obsady zamknie Leonardo Sbaraglia („Dzikie historie”, „Wyjście z tunelu”).

Startujemy pod niebem Walencji. Do niego zmierzamy! – napisał Agustín Almodóvar (fot. Twitter)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.