“Dzikie historie” i “Libertador” z szansą na Oscara

Argentyńskie “Dzikie historie” w reżyserii Damiana Szifrona oraz wenezuelski “Libertador” Alberto Arvelo znalazły się w ścisłej dziewiątce filmów kandydujących do

Argentyńskie “Dzikie historie” w reżyserii Damiana Szifrona oraz wenezuelski “Libertador” Alberto Arvelo znalazły się w ścisłej dziewiątce filmów kandydujących do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Kolejna runda wyłoni pięć tytułów, które będą mogły poszczycić się statusem nominowanych przez Amerykańską Akademię Filmową. Na tej samej, krótkiej liście figuruje także polski film “Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

“Dzikie historie” to sześć opowieści o rozczarowaniu miłosnym, powrocie, tragedii, w której drobne naruszenie może okazać się iskrą prowadząca do wybuchu i postawić jej bohaterów nad przepaścią, pozwolić im zasmakować w przyjemności utraty panowania. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 2 stycznia 2015 roku.

“Libertador” przybliża sylwetkę Simona Bolívara (w tej roli Édgar Ramírez), którego dokonania doprowadziły do uzyskania niepodległości kilku państw w i doprowadza do zawiązania pierwszej unii niezależnych narodów w Ameryce Łacińskiej.

[tabs tab1=”Dzikie historie – Zwiastun” tab2=”Libertador – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.