Wiosna Filmów: „Stare grzechy mają długie cienie” premierowo na zamknięcie festiwalu

Triumfator tegorocznych nagród Goya hiszpański film Alberto Rodrígueza “La isla mínima”, pod polskim tytułem “Stare grzechy mają długie cienie”, zamknie

Triumfator tegorocznych nagród Goya hiszpański film Alberto Rodrígueza “La isla mínima”, pod polskim tytułem “Stare grzechy mają długie cienie”, zamknie 21. edycję Festiwalu Wiosna Filmów. Rozgrywająca się w latach 80. historia dwójki detektywów, wysłanych na nizinę rzeki Gwadalkiwir do rozszyfrowania sprawy tajemniczego zaginięcia nastoletnich dziewczyn, przyciągnęła do hiszpańskich kin ponad półtora miliona widzów oraz została okrzyknięta przez krytyków z Półwyspu najlepszym filmem ubiegłego roku.

Film jest fikcją opartą na prawdziwych wydarzeniach. Rodríguez szukał inspiracji do napisania scenariusza, analizując głośne porwania dzieci, do jakich doszło ponad trzydzieści lat temu w Hiszpanii. Także postać jednego z detektywów, granego przez Raúla Arévalo, została stworzona na podstawie historii policjanta wydalonego ze służby za napisanie listu do dziennika El País, w którym skrytykował generała Milansa del Boscha za nawoływanie do zamachu stanu. Więcej informacji na temat tej produkcji można znaleźć w artykule „La isla mínima” podnosi poprzeczkę konkurentom, opublikowanym po bardzo udanej premierze w San Sebastian.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.