Powstaje drugi sezon serialu „Zaraza”

Rafael Cobos i Alberto Rodríguez kręcą w Andaluzji drugi sezon serialu „Zaraza”. W roli głównej ponownie Pablo Molinero.

Sukces pierwszego sezonu serialu „Zaraza” (oryg. La peste) przekonał jego producentów, Movistar+ oraz Atípica Films, do zrealizowania kontynuacji. 1 października ruszyły zdjęcia do kolejnych sześciu odcinków i potrwają 18 tygodni. W tym czasie ekipa serialu będzie przemieszczała się po Andaluzji – od Sewilli aż po Almerię. Do jej dyspozycji mają około 130 lokalizacji, w których powstanie ponad 250 ujęć.

Nad produkcją czuwa jej pomysłodawca Rafael Cobos. Reżyser i współautor scenariusza Alberto Rodríguez tym razem nakręci jedynie pierwsze dwa odcinki. Pozostałe cztery powstaną pod okiem Davida Ulloy („Sześć sióstr”). Akcja serialu ponownie rozgrywać się będzie w Sewilli, odzyskującej dawny splendor po trudnym okresie zamroczenia przez epidemię. Nie będzie jednak miejscem w pełni bezpiecznym z powodu rosnącej w siłę mafii.

Tak jak w pierwszej części, przewodnikiem po świecie przedstawionym w „Zarazie” będziemy Mateo. Bohater nie jest już tym samym mężczyzną, którym był wcześniej. Podróż do Nowego Świata przywróciła mu chęć do życia. Uczyniła z niego poszukiwacza przygód. Po powrocie do Sewilli przekonuje się, że miasto rosnące w siłę dzięki bogactwom napływającym zza Atlantyku, przyciąga coraz więcej ludzi. Zaczyna brakować żywności, aby zaspokoić głód wszystkich mieszkańców, a rząd nie jest w stanie zagwarantować im podstawowych potrzeb. Z wzbierającego niezadowolenia wyłania się Garduña, zorganizowana grupa przestępcza, która stopniowo próbuje przejąć kontrolę nad miastem.

W rolach głównych ponownie Pablo Molinero, Sergio Castellanos, Patricia López Arnáiz, Jesús Carroza i Cecilia Gómez, do których dołączą Federico Aguado, Luis Callejo i Estefania de los Santos.

fot. Movistar+

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.