„Zaraza” – Odcinek 1: Słowo

W 1. odcinku serialu „Zaraza”: Miguel powraca do Sewilli z misją odnalezienia Valeria. Emisja 25 lutego 2018 o godz. 22:15 w Epic Drama.

Przed pięcioma laty Mateo został skazany przez Świętą Inkwizycję i musiał uciekać z miasta, żeby ratować własną skórę. Teraz tajemniczy wysłannik prosi go, żeby wrócił do Sewilli, odnalazł Valeria, nieślubnego syna jego zmarłego przyjaciela Germána, i wyprowadził go stamtąd. Mateo spełnia obietnicę i podstępem przekracza mury miasta. Zaszywa się w domu starego druha, Luisa de Zúñigii. Wkrótce odnajduje Valeria pośród ubogich wieśniaków. Razem próbują zaciągnąć się na statek wypływający do Nowego Świata, lecz zostają zatrzymani przez żołnierzy Świętej Inkwizycji. Tymczasem w mieście zostają znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny. Na jego ciele widnieją dziwne rany, sugerujące, że poddano go rytuałowi.

Opracowanie novela.pl, fot. Julio Vergne

„Zaraza” (La peste), serial, Hiszpania 2018; Reżyseria: Alberto Rodríguez, Paco Baños; Występują: Pablo Molinero, Paco León, Sergio Castellanos, Patricia López Arnaiz, Manuel Solo, Tomás del Estal, Paco Tous, Manuel Morón, Cecilia Gómez i inni; Strona: www.novela.pl/zaraza/

[tabs tab1=”Zaraza – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.