22. Festiwal w Maladze: Hiszpańskie komedie na otwarcie i zamknięcie

Hiszpanie komedie „Taxi a Gibraltar” oraz „Los Japón” w programie 22. Festiwalu w Maladze.

„Taxi a Gibraltar” w reżyserii Aleja Flaha otworzy 15 marca 22. Festiwal w Maladze. Tydzień później zamknie go komedia „Los Japón” w reżyserii Álvara Díaza Lorenza. Protagonistą obu filmów, prezentowanych poza konkursem, jest aktor i komik Dani Rovira („Jak zostać Baskiem”), który otrzyma podczas gali inauguracyjnej specjalne wyróżnienie za jego wkład jako ambasadora kina hiszpańskiego.

Przed trzema laty Alejo Flah przywiózł do Malagi debiutancki film „Łatwy seks, smutne filmy”. Reżyser powraca w napisaną wspólnie z Fernandem Navarro („Verónica”) komedią „Taxi a Gibraltar”. Aktorzy Dani Rovira, Joaquín Furriel oraz Ingrid García-Jonsson wcielą się odpowiednio w Leóna, Diega i Sandrę, trójkę nieszczęśników, wyruszających w deliryczną podróż w poszukiwaniu złota ukrytego w tunelach Gibraltaru. W dniu otwarcia festiwalu film trafi także do krajowej dystrybucji w Hiszpanii.

„Los Japón” jest trzecim filmem w dorobku Álvara Díaza. Pomysł na scenariusz wyszedł od Cristóbala Garrida i Adolfa Valora, twórców komedii „Duchy szkolnej ławki” czy „Bohaterowie poszukiwani”. Film ukazuje perypetie Paco Japóna, spadkobiercy japońskiego cesarza Satohito, którego prapradziad cztery dekady temu osiadł w Sewilli, zauroczony piękną Hiszpanką. Główne role kreują Dani Rovira i María León („Bez końca”). Na drugim planie, m.in. Antonio Dechent, Cinta Ramírez, Iker Castiñeira, Ryo Matsumoto, José Ramón Bocanegra i Maya Murofushi.

[tabs tab1=”Taxi a Gibraltar”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.