Tytuł oryginalny: Triunfo del amor
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2010
Liczba odcinków: 172
Data premiery: 15 października 2010 (świat), 26 maja 2011 (Polska)

Scenariusz: Delia Fiallo, Liliana Abud, Ricardo Fiallega
Reżyseria: Jorge Edgar Ramírez, Alberto Díaz
Producent: Salvador Mejía Alejandre
Obsada: Victoria Ruffo, Maite Perroni, William Levy, Diego Olivera, Daniela Romo, Guillermo García Cantú, Erika Buenfil, Osvaldo Ríos, Dominika Paleta, Carmen Salinas i inni

Víctoria jest jedną z najbardziej znanych projektantek mody w Meksyku. Mieszka w eleganckiej rezydencji wraz ze swoim mężem, Osvaldem, sławnym aktorem, i dwojgiem dzieci, Fernandą (córką obojga) i Maximilianem (synem Osvalda z pierwszego małżeństwa). Víctoria jest prawdziwą kobietą sukcesu, lecz nie zawsze tak było. W młodości pracowała jako służąca w domu Bernardy, fanatyczki religijnej, której syn, Juan Pablo, studiował w seminarium, aby zostać księdzem. Juan Pablo i Víctoria zakochali się w sobie i spędzili ze sobą noc, po której Víctoria zaszła w ciążę. Gdy Juan Pablo wyjechał, Bernarda odkryła prawdę i wyrzuciła ją na ulicę. Víctoria wychowywała samotnie córkę przez trzy lata zanim doszło do tragedii. Bernarda odnalazła ją i postanowiła pozbyć się zarówno jej, jak i dziecka. Spowodowała wypadek wskutek którego Víctoria trafiła do szpitala, a jej malutka córeczka María do przytułku. Od tamtej pory Víctoria bezustannie szuka swojej zaginionej córki.

Dwadzieścia lat później, w domu mody zjawia się piękna dziewczyna, María Desamparada, którą Víctoria zatrudnia na posadę modelki. W niedługim czasie, María Desamparada staje się prawdziwą perełką, lecz zazdrosna Víctoria podejrzewa, że dziewczyna kokietuje jej męża. Dlatego ją poniża i traktuje z pogardą. Tak naprawdę jednak, to Maximiliano, jej pasierb, jest tym, który wodzi wzrokiem za Maríą. Zataja przed nią swoją prawdziwą tożsamość, by móc się z nią zabawiać. Szybko jednak zmienia swoje postępowanie i dopada go strzała amora. María Desamparada i Maximiliano zostają parą. Kiedy María zachodzi w ciąże, Max oznajmia jej, że jest zaręczony z inną kobietą o imieniu Jimena i musi się z nią ożenić, gdyż spodziewa się jego dziecka. Oszukana i zdradzona María ukrywa przed nim prawdę o ciąży i odchodzi. Víctoria odkrywa co łączyło Maríę i Maxa i popełnia największy błąd swojego życia: oskarża niewinną dziewczynę o to, że jest karierowiczką i wyrzuca na ulicę, tak jak niegdyś Bernarda postąpiła z nią. Nie przypuszcza jednak, że María jest córką, jakiej szuka.

Víctoria spotyka się ponownie z Juanem Pablo i wyznaje mu, że mają dziecko, oraz że Bernarda od zawsze wiedziała o jego istnieniu. Juan Pablo prosi ją o przebaczenie i obiecuje, że nie spocznie dopóki nie odnajdzie ich córki. Kiedy poznaje Maríę, szybko nawiązuje się między nimi przyjaźń. Juan Pablo staje się jej radcą i spowiednikiem. I gdy jest już o krok od poznania prawdy, Bernarda wyjawia synowi podczas spowiedzi, że María jest jego córką i tym samym zmusza go do milczenia.

Tymczasem Maximiliano pojmuje za żonę Jimenę, która spodziewa się dziecka innego. Jimena ulega wypadkowi i traci ciążę. Wskutek szoku zaczyna także tracić rozum i skutecznie uprzykrza życie Maxowi. Poczucie winy zmusza go do tolerowania chorej żony, choć tak naprawdę jedyną miłością jego życia jest María Desamparada.

Osvaldo czuje się coraz bardziej opuszczony przez Víctorię i zdradza ją z Lindą, koleżanką Marii. Postępek męża jest mocnym ciosem dla Víctorii, która zmusza Osvalda do opuszczenia domu. Życie Víctorii i jej bliskich z każdym dniem jeszcze bardziej się komplikuje. Tylko wiara i nadzieja, że miłość zatriumfuje stają się ich podporą.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.