„Diablero” od 21 grudnia w Netflixie

Meksykański serial o łowcach demonów „Diablero”, oparty na powieści F. G. Haghenbecka, dostępny w Netflixie od piątku 21 grudnia.

To nie jest kolejny serial o kartelach narkotykowych, ani skondensowana fabularnie telenowela. Nowa meksykańska produkcja Netflixa osadzona jest w świecie fantastycznym. Jej akcja rozgrywa się na ulicach miasta Meksyk, gdzie toczy się odwieczna walka dobra ze złem, a w mrocznych zaułkach czają się demony.

Bohaterem serialu jest ojciec młody kapłan Ramiro Ventura. Duchowny poszukuje legendarnego łowcy demonów, Elvisa Infantego, zwanego Diablero, aby wspólnie stawi czoła niebezpieczeństwom zagrażającym ludzkości. Wspólnie z Nancy, bohaterką na miarę współczesności, będą tropić, łapać i sprzedawać diabły, upadłe anioły oraz wszelkie inne nadzwyczajne stworzenia na czarnym rynku powiązanym z kręgiem podziemnych walk.

„Diablero” jest adaptacją dzieła meksykańskiego pisarza Francisca Haghenbecka, specjalizującego się w powieściach kryminalnych i nagrodzonego Premio Nacional de novela negra za „Una vuelta de tuerca”. 11 grudnia ukazało się w polskim przekładzie Tomasza Pindla nakładem wydawnictwa Rebis. Opracowaniem scenariusza zajął się Rigoberto Castañeda, zaś reżyserią José Manuel Cravioto („El más buscado”). W rolach głównych występują Christopher von Uckermann (telenowela „Zbuntowani”), Gisselle Kuri (telenowela „La doña”), Horacio García Rojas (serial „Narcos: México”), Dolores Heredia („Dorwać gringo”) i Flavio Medina (telenowela „Nieposkromiona miłość”).

[tabs tab1=”Diablero – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.