“Ciężar” 23 kwietnia w Cinemax

Osadzona w szesnastowiecznym Meksyku opowieść o zakazanej miłości wystawionej na ogromną próbę 23 kwietnia o godz. 20:30 w Cinemax.

Koniec XVI wieku, czasy kolonializmu. Pochodząca ze szlacheckiej rodziny Hiszpanka wyrusza w podróż do Veracruz. Tam zakochuje się w młodym Indianinie z plemienia Tameme. Para nie zawaha się przed niczym, aby móc być razem. Pewnego dnia decydują się na ucieczkę. Przemierzają las w poszukiwaniu wolności i spokoju. Trudne warunki pozwalają im jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie i pokonać dzielące ich różnice. Kobieta postanawia zaryzykować wszystko dla miłości. Pytanie, czy uda jej się spełnić marzenia i osiągnąć szczęście.

“Ciężar” (oryg. La carga) to widowiskowy dramat kostiumowy, opowiadający o niemożliwej miłości, która wybucha między młodą Hiszpanką a Indianinem. Obraz został zrealizowany z ogromną dbałością o szczegóły. Twórcom z Alanem Jonssonem (“Morenita, el escándalo”) na czele bezbłędnie udało się oddać realia epoki. W produkcji nie brakuje zapierających dech w piersiach widoków oraz mistrzowskich scen pościgów. Gwiazdą filmu jest hiszpańska aktorka María Valverde, znana z takich obrazów jak “Słabość bolszewika”, “Pęknięcia” czy “Trzy metry nad niebem”. Partnerują jej m.in. Horacio García Rojas (“Julia”, serial “Texas Rising – Narodziny Republiki”), Gerardo Taracena (“Apocalypto”, “Dorwać gringo”), Tenoch Huerta (“Escobar: Historia nieznana”, “Güeros”) i Eusebio Lázaro (“Labirynt fauna”, “Duchy Goi”).

Materiały Cinemax

[tabs tab1=”Ciężar – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.