“Cztery pory roku w Hawanie” od 2 października w Ale kino+

“Cztery pory roku w Hawanie”, miniserial będący adaptacją powieści Leonarda Padury, z Jorge Perugorríą w roli głównej, od 2 października w Ale kino+.

2 października telewizja Ale kino+ rozpoczęła emisja czteroodcinkowego miniserialu pt. “Cztery pory roku w Hawanie” (oryg. Las cuatro estaciones), w reżyserii Félixa Viscarrety, opartego na powieściach kubańskiego pisarza Leonarda Padury. Główną rolę porucznika Maria Conde zagrał niezastąpiony Jorge Perugorría (“Powrót do Itaki”, serial “Lynch”).

“Wichura w Hawanie” (oryg. Vientos de la Habana)
Conde spotyka tajemniczą rudą piękność Karinę i zakochuje
się w niej od pierwszego wejrzenia. Jak na złość ona musi wyjechać na kilka dni, a on dostaje zlecenie rozwiązania zagadki śmierci młodej nauczycielki Lisette Núñez Delgado uduszonej w jej własnym mieszkaniu. Ślady marihuany wskazują na powiązanie z aferą narkotykową na dużą skalę. Nieoczekiwanie nauczycielka, chwalona za sumienność i zaangażowanie, okazuje się nimfomanką, która zmieniała kochanków jak rękawiczki i w łóżku gościła dyrektora szkoły, na przemian z byłym chłopakiem motocyklistą i nastoletnim uczniem liceum. Romans z Kariną nabiera tempa równolegle ze śledztwem. Seks, jazz, nocne życie Hawany, zastępują samotną codzienność porucznika Conde.
Emisja w niedzielę 2 października o godz. 20:10

“Gorączka w Hawanie” (oryg. Pasado perfecto)
Styczniowy ranek 1989 roku. Conde zostaje wyrwany z posylwestrowej maligny przez telefon szefa – ma przejąć śledztwo w sprawie Rafaela Morina, zaginionego dyrektora Biura Importu i Eksportu w kubańskim Ministerstwie Przemysłu, a jednocześnie starszego kolegi z liceum. Zaginięcie zgłosiła żona Tamara, niegdyś wielka miłość porucznika Conde. Spotkanie z nią to powrót do przeszłości i nadziei wiązanych z dorosłym życiem, które nijak się mają do codzienności zgorzkniałego detektywa.
Emisja w niedzielę 9 października o godz. 20:10

“Trans w Hawanie” (oryg. Máscaras)
W gąszczach lasku El Bosque zostaje znalezione ciało zamordowanego transwestyty. Okazuje się nim Alexis Arayan, syn znanego kubańskiego polityka. Aby rozwikłać zagadkę, Conde musi zapuścić się w ciemne uliczki Hawany, labirynt zbrodni i namiętności. Potrzebny jest tu przewodnik, dlatego śledztwo zaczyna od wizyty w domu Alberto Marquésa, ekscentrycznego literata, człowieka teatru, o znanych powszechnie skłonnościach homoseksualnych.
Emisja w niedzielę 16 października o godz. 20:10

“Jesień w Hawanie” (oryg. Paisaje de otoño)
Nad Karaiby nadciąga jeden z najpotężniejszych huraganów. Tymczasem na hawajskiej plaży zostają znalezione zmasakrowane zwłoki Miguela Forcade. Brutalny mord może mieć związek z przeszłością ofiary. W roku 1960 Forcade był ważną figurą w rządzie rewolucyjnym i odpowiadał za konfiskatę dóbr kultury. Chociaż był osobą wpływową, niespodziewanie w 1978 roku zdecydował się wyemigrować do Miami, skąd potajemnie wrócił, zapewne po coś cennego… Porucznik Mario Conde musi tym razem przejrzeć ciemne karty historii swojego kraju; stawić czoło korupcji, zawiedzionym ambicjom, dawnym konfliktom.
Emisja w niedzielę 23 października o godz. 20:10

Opisy odcinków powstały w oparciu o materiały wydawnictwa Znak, wydawcy powieści Leonarda Padury.

[tabs tab1=”Cztery pory roku w Hawanie – Spot”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.