“Chińczyk na wynos”, “Złota klatka” i “Gloria” w cyklu “Filmowe Jedenastki w Kinotece”

8 listopada w warszawskim kinie rusza cykl “Jedenastka w Kinotece”. Każdą sobotę i niedzielę jedenastego miesiąca, o godz. 11:00 będzie

8 listopada w warszawskim kinie rusza cykl “Jedenastka w Kinotece”. Każdą sobotę i niedzielę jedenastego miesiąca, o godz. 11:00 będzie można zobaczyć film w cenie 11 złotych. W programie znalazły się trzy produkcje hiszpańskojęzyczne: argentyńska komedia z Ricardo Darínem w roli głównej pt. “Chińczyk na wynos” (reż. Sebastián Borensztein), nagrodzona na festiwalu w Cannes meksykańska produkcja o nastolatkach z Gwatemali “Złota klatka” (reż. Diego Quemada-Díez) oraz potrójna laureatka Berlinale 2013 “Gloria” (reż. Sebastián Lelio). Będzie także sposobność przypomnienia sobie Penelope Cruz w hiszpańsko-włoskim filmie “Powtórne narodziny” (reż. Sergio Castellitto).

“Chińczyk na wynos” (Un cuento chino), Argentyna 2011, Występują: Ricardo Darín, Ignacio Huang, Muriel Santa Ana
Opis filmu: W romantycznej scenerii, w ślicznie udekorowanej łodzi, nad pięknym jeziorem przystojny młody człowiek chce się oświadczyć ukochanej. Nagle dzieje się coś dziwnego – z nieba spada… krowa, wprost na zakochaną parę. Mrukliwy Roberto prowadzi w Buenos Aires sklep żelazny. Z pogardą patrzy na klientów i wykłóca się z producentami gwoździ o swoje zamówienia. Jego życie jest spokojne i uporządkowane. Tylko pozornie. Roberto pasjami przeczesuje prasę codzienną w poszukiwaniu pikantnych, pełnych absurdu, ociekających krwią wiadomości o wydarzeniach, które przytrafiły się ludziom na całym świecie. Najciekawsze wkleja do albumów z wycinkami, które zapełniają jego mieszkanie. Z kolei Chińczyk Jun przyjechał do Buenos Aires, aby odszukać stryja. Nie zna słowa po hiszpańsku, nikt nie jest w stanie go zrozumieć, jedyne, co ma, to adres wytatuowany na przedramieniu.

“Złota klatka” (La jaula de oro), Meksyk 2013, Występują: Brandon López, Rodolfo Domínguez
Opis filmu: Sara, nastolatka z Gwatemali, obcina włosy, przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza w ekscytującą i niezwykle niebezpieczną podróż na osławionej trasie pociągami towarowymi do Los Angeles. Mają nadzieję na lepsze życie w USA, gonią za marzeniem nie zdając sobie sprawy, że może zupełnie nie być tym, czym się wydaje. Rodzące się uczucie do indiańskiego chłopca Chauka, którego Sara spotyka w drodze, przynosi gniew i rozgoryczenie. Jednak w konfrontacji ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony bandytów i skorumpowanych stróżów prawa, grupa nastolatków dostaje solidną lekcję przyjaźni i lojalności.

“Gloria”, Chile 2013, Występują: Paulina García, Sergio Hernández
Gloria to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo. Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

Opracowano na podstawie materiałów Meteora Films

[tabs tab1=”Chińczyk na wynos – Zwiastun” tab2=”Gloria – Zwiastun” tab3=”Złota klatka – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.