Ricardo Darín i jego syn w nowym filmie Borenszteina

Sebastián Borensztein przygotowuje filmową adaptację powieści Eduarda Sacheri “La noche de la usina” z udziałem Ricarda Darína i jego syna.

Twórczość Eduarda Sacheriego znana jest nie tylko czytelnikom jego powieści, ale także amatorom sztuk teatralnych i filmów. W 2009 roku film “Sekret jej oczu”, oparty na jego książkowym debiucie “La pregunta de sus ojos”, współtworzony i wyreżyserowany przez Juana José Campanellę przyniósł Argentynie drugiego w historii Oscara. Rok później Gabriela Izcovich przeniosła na deski teatru książkę “Aráoz y la Verdad”, obsadzając w głównych rolach Luisa Brandoniego i Diega Perettiego. Po najnowsze dzieło argentyńskiego pisarza zatytułowane “La noche de la usina” sięga Sebastián Borensztein, twórca “Chińczyka na wynos” i “Kóblica”. W rolach głównych zobaczymy Ricarda Darína i jego syna China.

Akcja filmu będzie rozgrywała się w 2001 roku. W centrum uwagi znajdą się mieszkańcy niewielkiego miasteczka gdzieś w prowincji Buenos Aires. Na skutek kryzysu walutowego i odebrania obywatelom przez rząd prawa dostępu do środków zgromadzonych na kontach bankowych, zwanego corralito, grupa ludzi decyduje się wytoczyć wojnę przeciwko niesprawiedliwemu traktowaniu i zawalczyć o swoje.

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na październik bieżącego roku. Producentami filmu są Kenya i K&S.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.