Ricado Darín w argentyńskiej komedii „La odisea de los giles”

Mali bohaterowie kontra wielki kryzys – zapowiada zwiastun argentyńskiej komedii „La odisea de los giles” z udziałem Ricarda Darína i jego syna.

W burzliwym 2001 roku w oddalonym od głośnego Buenos Aires miasteczku toczy się akcja filmu „La odisea de los giles” (tłum. odyseja naiwniaków). Jego bohaterowie, przyjaciele i sąsiedzi, stają się ofiarami krachu finansowego i tracą wszystkie fundusze zgromadzone na rozkręcenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej. Kiedy odkrywają, że ich oszczędności trafiły do kieszeni pozbawionego skrupułów adwokata oraz dyrektora banku, który przewidział nadciągający krach, wspólnie obmyślają plan odzyskania utraconych pieniędzy.

Sebastián Borensztein, twórca „Chińczyka na wynos”, oparł scenariusz na uhonorowanej nagrodą Alfaguara powieści „La noche de la usina” Eduarda Sacheriego, autora „Sekretu jej oczu”, i zaprosił do udziału plejadę argentyńskich aktorów. Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawią się razem ojciec i syn – Ricado Darín (którego wciąż możemy oglądać w filmie „Wszyscy wiedzą”) i Chino Darín („Królowa Hiszpanii”). Obok nich, m.in. Luis Brandoni, Verónica Llinás, Daniel Araoz, Carlos Belloso, Rita Cortese oraz kolumbijski aktor Andrés Parra. Premiera w Argentynie zaplanowana jest na 15 sierpnia – w połowie „gorącego” miesiąca w argentyńskich kinach. Wtedy bowiem sale zalewają tłumy widzów, a dystrybutorzy wprowadzają najwięcej rodzimych produkcji.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.