„Niewolnica Victoria” – Odcinek 60: Niewolnicy szykują atak na hacjenderów

W 60. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Hacjenderzy odmawiają prowadzenia rozmów z niewolnikami. Emisja 1 lipca o godz. 17:05 w TV Puls.

Nicolás prosi Victorię, żeby poprosiła swoją rodzinę w Hiszpanii o wsparcie finansowe, a przy okazji zaprosiła ich na hacjendę. Paca oferuje się, że wyruszy w góry na poszukiwania zbiegłych niewolników. Miguel i jego ludzie wypuszczają szczury, które roznoszą plagę po ziemiach hacjenderów oraz zatruwają wodę, z której korzystają zarówno biali, jak i czarni. Tomás prosi Nicolása o pracę. Zdradza mu, że Miguel przewodzi uciekinierom, ale zapiera się, że nie wie, gdzie teraz przebywa. Nicolás uznaje go jednak za niepotrzebnego i zamierza sprzedać go właścicielom kopalni.

Felipe jest zdziwiony, gdy Paca wspomina mu o tym, że nikt w urzędzie miasta nie słyszał o wiadomości Miguela z żądaniem wprowadzenia zmian w prawie i abolicji niewolnictwa. Nicolás zakazuje Victorii kontaktowania się z niewolnikami, także z Milagros, rzekomo z obawy o to, że czarni spiskują przeciwko białym. Ponadto zatrudnia człowieka, Salgado, do śledzenia żony. Victoria dowiaduje się od Felipe, że jej matka i Miguel mają się dobrze oraz że ojciec Octavio dołączył do grupy niewolników. Razem z Remedios zobowiązuje się odkryć tożsamość zabitych w kościele kobiet.

Nicolás spotyka się z pozostałymi hacjenderami, żeby omówić kwestię zbiegłych niewolników, wysłanych przez nich plag i trucizn. Márquez uświadamia towarzyszy, że niewolnicy chcą z nimi negocjować, lecz hacjenderzy, że nie godzą się z nimi pertraktować. Nicolás próbuje zabić Márqueza, dodając do jego wina truciznę. Generał podupada na zdrowiu, lecz nie umiera, dzięki interwencji doktora Tarazony. Márquez proponuje Nicolásowi, żeby zajął jego stanowisko. Eugenia nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy. Nicolás gratuluje córce z powodu pracy pod okiem doktora Tarzony i mówi jej, że drzwi jego domu są otwarte, jeśli zechce wrócić. Później, na osobności, rozkazuje Tarazonie nie angażować więcej Isabel do żadnej pracy.

Materiały novela.pl / Fot. Caracol

„Niewolnica Victoria” (La esclava blanca), serial, Kolumbia 2016; Reżyseria: Liliana Bocanegra; Występują: Nerea Camacho, Orian Suárez, Miroslava Morales, Modesto Lacen, Miguel de Miguel, Roberto Cano, Andrés Parra, Luciano D’Alessandro, Natasha Klauss; Strona: www.niewolnicavictoria.novela.pl


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.