„Niewolnica Victoria” – Odcinek 62: Nicolás otrzymuje zasłużoną karę

W 62. i ostatnim odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Nicolás zostaje skazany. Victoria i Miguel zakładają rodzinę. Emisja 5 lipca o godz. 17:05 w TV Puls.

Nicolás zatrzymuje Victorię i związuje ją. Miguel i jego ludzie zmierzają do „Edenu”. Są przygotowani na wypadek, gdyby Nicolás próbował ich oszukać. Felipe przyjeżdża na hacjendę, by wziąć udział w zawarciu umowy pomiędzy Nicolásem, a Miguelem. Ojciec Octavio opowiada Tomásowi i Lorenzie o tym, jak uratował Victorię, gdy była jeszcze dziewczynką, oraz wskazuje Nicolása jako zabójcę prawdziwej markizy. Tomás zabiera księdza do Santa Marta, żeby złożył zeznania przed generałem Márquezem.

Victoria uświadamia Miguela i jego ludzi, natychmiast po ich przyjeździe na hacjendę, że Nicolás zastawił na nich pułapkę. Nicolás i Miguel mierzą do siebie z broni. Oboje mają w posiadaniu cennych zakładników, ten pierwszy Victorię, zaś drugi Adelę. Nicolás strzela do Felipe. Miguel wykorzystuje okazję i ucieka razem z Victorią, Trinidad i Juliánem. Jednakże decydują się zawrócić po Remedios, Milagros i Felipe. Nicolás znów staje twarzą w twarz z Miguelem. Mężczyźni rzucają się na siebie z pięściami. Nicolás zostaje pobity do utraty przytomności. Gdy ją odzyskuje, znajduje się w celi. Victoria uświadamia męża, że całe miasteczko przekonało się, kim jest naprawdę oraz dowiedziało się, że zabił prawdziwą markizę. Ojciec Octavio opowiada generałowi Márquezowi wszystko co wie, na temat Nicolása. Ten wysyła do Santa Fe wniosek o abolicję niewolnictwa. Sędzia uznaje Nicolása winnym śmierci Dominga i Heleny Quintero, markizy Lucíi i siostry Alicii oraz skazuje go na trzydzieści lat przymusowej pracy w kopalni. Adela opuszcza samotnie hacjendę, zabierając ze sobą jednego konia i kilka swoich rzeczy. Isabel żegna się z babcią.

Victoria zostaje nową właścicielką „Edenu”. Zwołuje pracowników, by obiecać im dobre traktowanie oraz wydziela im działki, na których wzniosą swoje domy. Obiecuje im także wolność na znak równości pomiędzy czarnymi i białymi ludźmi. Nicolás odbywa karę w kopalni na południu, gdzie jest traktowany jak pozostali więźniowie. Na hacjendzie odbywa się uroczysta kolacja, podczas której wznoszony jest toast za triumf miłości i sprawiedliwości. Lorenza kołysze do snu Domingę, córkę Victorii i Miguela. Koniec.

Materiały novela.pl / Fot. Caracol

„Niewolnica Victoria” (La esclava blanca), serial, Kolumbia 2016; Reżyseria: Liliana Bocanegra; Występują: Nerea Camacho, Orian Suárez, Miroslava Morales, Modesto Lacen, Miguel de Miguel, Roberto Cano, Andrés Parra, Luciano D’Alessandro, Natasha Klauss; Strona: www.niewolnicavictoria.novela.pl


Comments

  1. Pytanie do osób, które oglądały czy polecacie ten serial? Czy był ciekawy? Osobiście nie oglądałam ani 1 odcinka ale na plus jak dla mnie że nie jest taki długi jak inne produkcje.

  2. Zawiodłam się na ostatnim odcinku, spodziewałam się czegoś o wiele ciekawszego. I nie rozumiem czemu tak skończył się wątek Gabriela, Manueli i Isabel. Liczyłam na coś o wiele lepszego.

  3. Ponoć miało być 60 odcinków, czy ktoś wie ile będzie odcinków? Czy serial ciągle jest w fazie produkcji?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.