Triumfalny powrót Juana José Campanelli

Graciela Borges, Óscart Martínez, Luis Brandoni i Marcos Mundostock na planie filmu Juana José Campannelli “Regreso triunfal”.

Nagrodzony Oscarem za “Sekret jej oczu” argentyński reżyser Juan José Campanella od przeszło tygodnia pracuje nad filmem o roboczym tytle “Regreso triunfal”. To remake czarnej komedii “Los muchachos de antes no usaban arsénico” z 1976 roku (który wszedł do kin miesiąc po rozpoczęciu tzw. brudnej wojny). W produkcję zaangażowane są wytwórnie z Argentyny oraz Hiszpanii. Premiera zaplanowana jest na maj 2019 roku (zbieżność daty z festiwalem w Cannes zapewne nieprzypadkowa).

Bohaterami “Regreso triunfal” jest czworo przyjaciół w jesieni wieku – była gwiazda złotej ery rodzimego kina, aktor, który zakosztował sławy, sfrustrowany scenarzysta i podstarzały reżyser. Spotykają się w okazałej rezydencji, gdzie stworzyli swój własny świat, a którego zamierzają bronić na wszelkie możliwe sposoby. Przybycie dwojga młodych ludzi może pokrzyżować ich szyki.

Adaptacją scenariusza napisanego przez José Martíneza Suáreza i Ricarda Guistrozziego zajęli się sam Juan José Campannella i Darren Kloombok. W rolach głównych wystąpią Graciela Borges (“Bagno”), Óscar Martínez (“Honorowy obywatel”), Luis Brandoni (“Szczęście w twoich rękach”) i Marcos Mundostock, którym towarzyszyć będą Clara Lago (“Jak zostać Baskiem”) i Nicolás Francella (“Corazón de león”).

Óscar Martínez na planie “Regreso triunfal”.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.