Nagrodzony Oscarem za “Sekret jej oczu” argentyński reżyser Juan José Campanella od przeszło tygodnia pracuje nad filmem o roboczym tytle “Regreso triunfal”. To remake czarnej komedii “Los muchachos de antes no usaban arsénico” z 1976 roku (który wszedł do kin miesiąc po rozpoczęciu tzw. brudnej wojny). W produkcję zaangażowane są wytwórnie z Argentyny oraz Hiszpanii. Premiera zaplanowana jest na maj 2019 roku (zbieżność daty z festiwalem w Cannes zapewne nieprzypadkowa).

Bohaterami “Regreso triunfal” jest czworo przyjaciół w jesieni wieku – była gwiazda złotej ery rodzimego kina, aktor, który zakosztował sławy, sfrustrowany scenarzysta i podstarzały reżyser. Spotykają się w okazałej rezydencji, gdzie stworzyli swój własny świat, a którego zamierzają bronić na wszelkie możliwe sposoby. Przybycie dwojga młodych ludzi może pokrzyżować ich szyki.

Adaptacją scenariusza napisanego przez José Martíneza Suáreza i Ricarda Guistrozziego zajęli się sam Juan José Campannella i Darren Kloombok. W rolach głównych wystąpią Graciela Borges (“Bagno”), Óscar Martínez (“Honorowy obywatel”), Luis Brandoni (“Szczęście w twoich rękach”) i Marcos Mundostock, którym towarzyszyć będą Clara Lago (“Jak zostać Baskiem”) i Nicolás Francella (“Corazón de león”).

Regreso triunfal Triumfalny powrót Juana José Campanelli oscarmartinez regresotriunfal rodaje
Óscar Martínez na planie “Regreso triunfal”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.