Salma Hayek wyprodukuje dla Disneya serial o Evicie

Latynoski oddział Disneya zapowiedział produkcję 8-odcinkowego serialu „Santa Evita”, poświęconego pierwszej damie Argentyny i roztaczającej się wokół niej legendy.

Postać Evy Perón wciąż powraca w filmie i literaturze. Za jedną z najciekawszych publikacji poświęconych jej osobie uchodzi powieść Tomása Eloya Martíneza „Santa Evita”. Zawarta w niej historia pośmiertnych losów pierwszej damy Argentyny, gdy szklana trumna z jej zabalsamowanym ciałem najpierw stała się obiektem kultu rzeszy rodaków, aby później zniknąć z ojczyzny na długie lata, była inspiracją dla twórców głośnego musicalu Andrew Lloyda Webbera z Madonną w roli głównej. Teraz sięga po nią Disney.

W trakcie trwającego LA Screening latynoski oddział spółki The Walt Disney Company ogłosił produkcję serialu „Santa Evita”. Rozpisaniem powieści na odcinki zajmie się Marcela Guerty (współautora scenariusza do filmu „Elsa i Fred” czy kontrowersyjnej telenoweli „Ojciec Coraje”). Serial wyprodukuje meksykańska aktorka Salma Hayek pod szyldem założonej dwadzieścia lat temu wytwórni Ventanarrosa, natomiast wyreżyseruje Kolumbijczyk Rodrigo García, syn nagrodzonego Noblem pisarza Gabriela Garcíi Márqueza. Zdjęcia mają ruszyć dopiero w przyszłym roku.

Hayek i García współpracują z Netflixem

Wkrótce na platformie Netflix pojawi się inny serial firmowany nazwiskiem Salmy Hayek. Nosi tytuł „Monarca” i przedstawia losy Any Maríi (w tej roli z Irene Azuelą), Meksykanki, która powraca do ojczyzny, aby przejąć kontrolę nad rodzinnym imperium tequili. Tymczasem Rodrigo García i jego brat Gonzalo wyprodukują dla Netflixa serialową adaptację najsłynniejszej powieści ich ojca „Sto lat samotności”. Jeszcze za życia pisarza, niejedna wytwórnia zabiegała o prawa do adaptacji tego dzieła, jednak on odmawiał, przekonany, że nie da się go wiernie przełożyć na język kina. Zwłaszcza w Hollywood. Pięć lat po jego śmierci rodzina zgodziła się sprzedać je amerykańskiemu potentatowi, który zobowiązał się uszanować wolę Gabo i zrealizować go w języku hiszpańskim.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.