Warner Bros wypuścił pierwszy polski zwiastun filmu „33”, w reżyserii Patricii Riggen, obrazujący zapierające dech w piersi wydarzenia z 2010 roku, kiedy 33 chilijskich górników zostało uwięzionych w liczącej 100 lat kopalni złota i miedzi. Przez kolejnych 69 dni międzynarodowy zespół pracował dzień i noc, podejmując desperacką próbę uwolnienia uwięzionych mężczyzn, podczas gdy ich rodziny i przyjaciele, a także miliony ludzi na całym świecie, czekały i doszukiwały się jakichkolwiek znaków dających nadzieję na ocalenie.

Film opowiada o niezłomności, wewnętrznej przemianie i triumfie ludzkiej woli przetrwania. Przenosi nas do najciemniejszych zakątków Ziemi, odkrywając psychikę mężczyzn uwięzionych w kopalni i pokazując wielką odwagę zarówno górników, jak i ich rodzin, którzy nigdy się nie poddali. Został sfilmowany we współpracy z górnikami, ich rodzinami oraz ratownikami. Ukazuje nieznane dotąd wydarzenia, które miały miejsce nad i pod powierzchnią Ziemi i zyskały później miano światowego fenomenu.

Światowa premiera filmu „33” miała miejsce 6 sierpnia w Chile. Do polskich kin trafi prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2016 roku. Na wielkim ekranie pojawią się m.in. Antonio Banderas – w roli Mario Sepúlvedy, drugiego górnika wyciągniętego z kopalni – Juliette Binoche, Mario Casas, Rodrigo Santoro, Juan Pablo Raba, Lou Diamond Phillips, Jacob Vargas, Oscar Núñez, Bob Gunton, Gabriel Berne oraz Adriana Barraza i Kate del Castillo.

[tabs tab1=”33 – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.