Na początku roku Pedro Almodóvar zdradził, że jest w trakcie kompletowania obsady do nowego filmu „Silencio”. Dzisiaj, w oficjalnej notce prasowej wydanej przez jego firmę produkcyjną El Deseo, zdradził nazwiska odtwórczyń głównej roli. Emma Suárez i Adriana Ugarte, które jeszcze nigdy nie pracowały pod okiem hiszpańskiego reżysera, wcielą się w postać tej samej kobiety na przełomie trzech dekad. „Najlepszym okresem dla Juliety (głównej bohaterki) są lata osiemdziesiąte. Jej doczesne życie to istna katastrofa nie do naprawienia” – wyjawił i dodał: „Tylko cud może ją ocalić. A cuda czasem się zdarzają”.

Nowe dzieło Almodóvara ma koncentrować się wokół tematu przeznaczenia, poczucia winy i „niezgłębionej tajemnicy jaką jest rozstanie z ukochaną osobą”. Postać Juliety opisywana jako „zagorzale walczącej o przetrwanie na skraju szaleństwa”. Reżyser przedstawił także listę aktorów drugoplanowych, a każdej z nich przyporządkował odpowiednią etykietę. I tak: Inma Cuesta zagra „wierną i niewierną przyjaciółkę”, Rossy de Palma będzie „zrzędliwą i zazdrosną służącą”, Nathalie Poza „uosobieniem nieustępliwości i wyższości moralnej”, Pilar Castro „liberalną towarzyszką podróży”, Michelle Jenner przyjaciółką z dzieciństwa, Darío Grandinetti kochankiem, Susi Sánchez „nieobecną i wszechobecną matką i babcią”, Daniel Grao galicyjskim rybakiem, a Juaquín Notario ojcem. Ostatnią w spisie, lecz kluczową postacią w życiu głównej bohaterki, jest jej córka, owoc związku z rybakiem, którą zagra Blanca Parés. To jej właśnie dedykowana jest tytułowa cisza. „Dziewczyna jest obca dla własnej matki i znaczna część historii skupia się właśnie na niej” – wyjaśnia Almodóvar.

Zdjęcia do „Silencio” mają rozpocząć się w maju i potrwać do wakacji. Reżyser wybrał już odpowiednie lokalizacje dla swojego filmu. Na liście znalazły się m.in. galicyjskie wybrzeże Rías Altas, góry Sierra de Huelva, Aragońskie Pireneje oraz stolica Hiszpanii – Madryt.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.