Novela TV HD dołączyła do kontentu KIKE

Podczas pierwszego dnia XI Konferencji KIKE w Warszawie, zawarte zostało trójstronne porozumienie pomiędzy Zarządem KIKE,  Polcast Television i EVIO. Porozumienie

Podczas pierwszego dnia XI Konferencji KIKE w Warszawie, zawarte zostało trójstronne porozumienie pomiędzy Zarządem KIKE,  Polcast Television i EVIO. Porozumienie jest uwieńczeniem wspólnie wypracowanych zasad zawierania umów licencyjnych dla nowych operatorów telewizji w ramach projektu Kontent KIKE.

Dzięki wysiłkom EVIO sukcesem zakończyło się wprowadzenie kanałów Water Planet HD, Novela tv HD, Tele5 HD i Polonia1 do oferty pakietu podstawowego operatorów cyfrowej telewizji, którzy uczestniczą w projekcie Kontent KIKE. Dzięki zawartemu porozumieniu ujednolicone zostały zasady udzielenia licencji, dzięki czemu uproszony został proces z tym związany.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że przyszli abonenci operatorów telewizji, których reprezentujemy w ramach projektu Kontent KIKE, otrzymają dostęp do kanałów Water Planet HD oraz Novela tv HD. Kanały te cechuje wyjątkowa oferta programowa, która do tej pory nie była obecna na naszym rynku. Jestem przekonany, że walory tych kanałów docenią nowi abonenci operatorów z Grupy Kontent KIKE oraz, że ich liczba będzie szybko rosła.” – mówi Leszek Mika, EVIO, pełnomocnik KIKE ds. kontentu.

Stworzenie grupy firm chcących ujednolicić swoje zasoby programowe znacznie upraszcza proces komunikacji z dostawcami. Teraz, kiedy do naszych ofert operatorów niezależnych dołączymy dobrą ofertę telewizyjną, która będzie dostarczana w ramach stworzonego projektu Kontent KIKE, przewidującego konkurowanie dostawców usług oferujących przetworzony sygnał z zastosowaniem technologii DVB-SYMULCRYPT, w którym to projekcie firma EVIO jako pierwsza złożyła swoją ofertę, jesteśmy pewni, że staniemy obydwiema nogami na podium lokalnego rynku telekomunikacyjnego.” – mówi Arkadiusz Binder, Prezes Zarządu KIKE.

Czym jest Kontent KIKE ?

Projekt Kontent KIKE powstał by zapewnić lokalnym małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym możliwość wdrożenia telewizji na wysokim poziomie i w atrakcyjnej dla abonenta cenie. Około 170 programów, od 30 różnych nadawców TV, będą mogły wprowadzić do swojej oferty firmy zrzeszone w KIKE. Jest już dostępny „pakiet podstawowy”, który zawiera około 70 kanałów, w tym 8HD. Abonenci będą mogli korzystać z usług VOD a dekodery będą centrum multimedialnym z przeglądarką internetową, serwisami youtube i picasa, grami i wieloma innymi funkcjami, których nie mają tradycyjne telewizje kablowe. Kolejnym atutem wdrażanej telewizji będzie fakt, że część programów będzie przesyłana światłowodem bezpośrednio od dostawców lub z węzłów, przez co programy będą miały większy bitrate, co znacznie wpłynie na lepszą jakość obrazu. Zalety telewizji wdrażanej przez lokalnych operatorów telekomunikacyjnych płynąć będą również z dostępnego w pakiecie bardzo szybkiego symetrycznego łącza internetowego.Comments

  1. dzieki za wiadomosc

  2. od 10 grudnia pieska miłość i dom po sąsiedzku na polonii 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.