Mity o relacji Basków z Andaluzyjczykami, na których zbudował swój film Emilio Martínez Lázaro (“Ocho apellidos vascos”) stały się inspiracją dla producentów nowego serialu Antena 3. “Allí abajo” (tłum. tam na dole) to nowy projekt Atresmedia, w którym główne role zagrają María León (“Uśpiony głos”, “Carmina i amen”) i Jon Plazaola.

Baskijski aktor Plazaola zagra Iñakiego, Baska z krwi i kości, 40-letniego prawiczka, któremu trudno jest wyfrunąć z rodzinnego gniazda. Jego wygodne życie zostaje zakłócone przez propozycję nie do odrzucenia. Otrzymuje szansę na udział w ekspedycji transkulturowej i transgranicznej do… Sewilli, razem z zaprzyjaźnioną grupą jego matki, Marichu, z programu turystycznego dla seniorów.

Iñaki od samego początku nie jest zadowolony z pomysłu opuszczenia domu. Jego matka, która uważając za zagranicę część Hiszpanii leżącą poniżej Burgos, również niechętnie spogląda na ofertę, ale w końcu mówi “tak” i razem z kochającym synem wyjeżdża na południe.

Sewilla okazuje się nowym światem dla obojga. Trudności z zaadaptowaniem się w nowym miejscu narastają, gdy Marichu ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Iñaki zostaje zmuszony do przedłużenia swojego pobytu w Andaluzji na czas nieokreślony.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.