Film “Mama” z Penélope Cruz to hymn o życiu

Nowy film Julia Medema pt. “Mama” z Penélope Cruz to pozytywnie nastrajająca historia kobiety, która w obliczu zagrażającej śmierci, odnajduje sposób na czerpanie radości z każdej chwili życia. W kinach od 4 grudnia.

Za trzy dni do repertuaru polskich kin wejdzie hiszpański obraz pt. “Mama” z Penélope Cruz w roli głównej. Muza Pedro Almodóvara tym razem debiutuje w roli producentki filmu zrealizowanego na podstawie scenariusza i reżyserii Julia Medema. Jego bohaterką jest Magda, kobieta w średnim wieku, u której zostaje zdiagnozowane trzecie stadium zaawansowania raka piersi. Kobieta nie załamuje się i z pozytywnym nastawieniem oraz odwagą podejmuje walkę z chorobą.

Zdaniem obu twórców film jest „hymnem na cześć życia”. Chociaż nie brakuje w nim scen dramatycznych, w każdej można znaleźć promyk światła i miłości. Widać to chociażby w prezentowanym poniżej fragmencie, w którym Julián (grany przez Asiera Etxeandíę), ginekolog Magdy, dedykuje jej utwór Nina Bravy pt. „Vivir”. Jak wyjaśnia sam reżyser, kawałek jest odpowiedzią na piękne szaleństwo, jakim okazała się decyzja Magdy, by pomimo choroby dać swojemu synowi siostrę i córkę temu, który ją stracił. “Myśleć, mówić, marzyć, płakać, walczyć, śmiać się, czuć, kochać, cierpieć to znaczy żyć” – śpiewa w refrenie baskijski aktor.

[tabs tab1=”Fragment filmu «Mama»”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”26888″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.