Film "Mama" z Penélope Cruz to hymn o życiu | novela.pl

Film “Mama” z Penélope Cruz to hymn o życiu

novela.pl 1 grudnia 2015 0

Nowy film Julia Medema pt. “Mama” z Penélope Cruz to pozytywnie nastrajająca historia kobiety, która w obliczu zagrażającej śmierci, odnajduje sposób na czerpanie radości z każdej chwili życia. W kinach od 4 grudnia

Film “Mama” z Penélope Cruz to hymn o życiu

Za trzy dni do repertuaru polskich kin wejdzie hiszpański obraz pt. “Mama” z Penélope Cruz w roli głównej. Muza Pedro Almodóvara tym razem debiutuje w roli producentki filmu zrealizowanego na podstawie scenariusza i reżyserii Julia Medema. Jego bohaterką jest Magda, kobieta w średnim wieku, u której zostaje zdiagnozowane trzecie stadium zaawansowania raka piersi. Kobieta nie załamuje się i z pozytywnym nastawieniem oraz odwagą podejmuje walkę z chorobą.

Zdaniem obu twórców film jest „hymnem na cześć życia”. Chociaż nie brakuje w nim scen dramatycznych, w każdej można znaleźć promyk światła i miłości. Widać to chociażby w prezentowanym poniżej fragmencie, w którym Julián (grany przez Asiera Etxeandíę), ginekolog Magdy, dedykuje jej utwór Nina Bravy pt. „Vivir”. Jak wyjaśnia sam reżyser, kawałek jest odpowiedzią na piękne szaleństwo, jakim okazała się decyzja Magdy, by pomimo choroby dać swojemu synowi siostrę i córkę temu, który ją stracił. “Myśleć, mówić, marzyć, płakać, walczyć, śmiać się, czuć, kochać, cierpieć to znaczy żyć” – śpiewa w refrenie baskijski aktor.

Komentarze »


X