Dwie twarze Maria Casasa w polskich kinach

Jeśli mieszkasz w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu lub Gdańsku, otrzymasz wyjątkową szansę na zobaczenie Maria Casasa na wielkim

Jeśli mieszkasz w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu lub Gdańsku, otrzymasz wyjątkową szansę na zobaczenie Maria Casasa na wielkim ekranie. Specjalizująca się w dystrybucji filmów z Ameryki Łacińskiej firma Mañana przygotowała dwa tytuły kinowe z hiszpańskim aktorem w roli głównej “Trzy metry nad niebem” (oryg. “Tres metros sobre el cielo”) oraz “Operacja Expo” (oryg. “Grupo 7”), które zostaną wyświetlone w ramach 13. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

“Trzy metry nad niebiem” jest adaptacją pierwszej części sagi włoskiego pisarza Federica Mocci. Romantyczna historia pary nastolatków, pochodzącej z dobrego domu, posłusznej i grzecznej Babi oraz maniakiem wyścigów motocyklowych, zbuntowanym Hugonem, znanym jako H. (Hache). Współczesna historia Romea i Julii, opowieść o skomplikowanej, pierwszej prawdziwej miłości dwójki młodzieńców pochodzących z różnych światów urzekła nie tylko mieszkańców Półwyspu. Wybrany najchętniej oglądanym filmem 2010 roku w Hiszpanii jest już dobrze znany także polskiej publiczności. Możliwość obejrzenia go na wielkim ekranie to wielka gratka.

“Grupo 7” to największy przegrany tegorocznych nagród Goya, co bynajmniej nie świadczy o jego jakości. Akcja filmu toczy się wokół jednostki policyjnej, powołanej do walki z gangami narkotywymi i prostytucją, która wyznaje tylko jedną zasadę: cel uświęca środki. Inteligentna, arogancka i brutalna czwórka policjantów posunie się daleko, korzystając z przychylności oczekujących efektywności szefów. W miarę kolejnych sukcesów i nagród sytacja zacznie się coraz bardziej komplikować, a niebezpieczna rozgrywka na granicy prawa wkroczy w życie osobiste każdego z członków grupy.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie http://www.manana.pl/hiszpanie w zakładce “Program”.

Opracowano na podstawie materiałów Manana.pl

[tabs tab1=”Trzy metry nad niebem – Trailer” tab2=”Operacja Expo – Trailer”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]

[/tabs]Comments

 1. To niesprawiedliwe trochę, ja mieszkam w Lublinie i wszystko mnie omija. :x

 2. Oglądałam już oba filmy.Jestem oczarowana filmem ‘Trzy metry nad niebem” !!! Co do “Operacji Expo” powiem,że byłam na tym w Hiszpanii w kinie i niezbyt mi się podobał. Uprzedzam,że jest bardzo brutalny

 3. To naprawdę interesujący film, polecam :)

 4. Hmm Czy to nie jest źle napisane. Zawsze mi się wydawało, że nazwisk Hiszpańskich się nie odmienia, więc powinno być wszędzie (w tytule i tekście) napisane Mario Casas ;)
  A może się mylę ??
  Też żałuję, że nie będę miała możliwości obejrzenia Mario w kinie, ale i tak wybrałabym się tylko na 3MSC

  1. Sorki za dubel ;) Jeśli można jakoś jeden usunąć – byłabym wdzięczna ;)

 5. Gdzie to można zobaczyć w Warszawie???

  1. W Lunie lub na Muranowie. :)

 6. Szkoda że nie zobacze :(

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.