Jeśli mieszkasz w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu lub Gdańsku, otrzymasz wyjątkową szansę na zobaczenie Maria Casasa na wielkim ekranie. Specjalizująca się w dystrybucji filmów z Ameryki Łacińskiej firma Mañana przygotowała dwa tytuły kinowe z hiszpańskim aktorem w roli głównej „Trzy metry nad niebem” (oryg. „Tres metros sobre el cielo”) oraz „Operacja Expo” (oryg. „Grupo 7”), które zostaną wyświetlone w ramach 13. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

„Trzy metry nad niebiem” jest adaptacją pierwszej części sagi włoskiego pisarza Federica Mocci. Romantyczna historia pary nastolatków, pochodzącej z dobrego domu, posłusznej i grzecznej Babi oraz maniakiem wyścigów motocyklowych, zbuntowanym Hugonem, znanym jako H. (Hache). Współczesna historia Romea i Julii, opowieść o skomplikowanej, pierwszej prawdziwej miłości dwójki młodzieńców pochodzących z różnych światów urzekła nie tylko mieszkańców Półwyspu. Wybrany najchętniej oglądanym filmem 2010 roku w Hiszpanii jest już dobrze znany także polskiej publiczności. Możliwość obejrzenia go na wielkim ekranie to wielka gratka.

„Grupo 7” to największy przegrany tegorocznych nagród Goya, co bynajmniej nie świadczy o jego jakości. Akcja filmu toczy się wokół jednostki policyjnej, powołanej do walki z gangami narkotywymi i prostytucją, która wyznaje tylko jedną zasadę: cel uświęca środki. Inteligentna, arogancka i brutalna czwórka policjantów posunie się daleko, korzystając z przychylności oczekujących efektywności szefów. W miarę kolejnych sukcesów i nagród sytacja zacznie się coraz bardziej komplikować, a niebezpieczna rozgrywka na granicy prawa wkroczy w życie osobiste każdego z członków grupy.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie http://www.manana.pl/hiszpanie w zakładce „Program”.

Opracowano na podstawie materiałów Manana.pl

[tabs tab1=”Trzy metry nad niebem – Trailer” tab2=”Operacja Expo – Trailer”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]

[/tabs]


8 KOMENTARZE

  1. Oglądałam już oba filmy.Jestem oczarowana filmem 'Trzy metry nad niebem” !!! Co do „Operacji Expo” powiem,że byłam na tym w Hiszpanii w kinie i niezbyt mi się podobał. Uprzedzam,że jest bardzo brutalny

  2. Hmm Czy to nie jest źle napisane. Zawsze mi się wydawało, że nazwisk Hiszpańskich się nie odmienia, więc powinno być wszędzie (w tytule i tekście) napisane Mario Casas ;)
    A może się mylę ??
    Też żałuję, że nie będę miała możliwości obejrzenia Mario w kinie, ale i tak wybrałabym się tylko na 3MSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.