Gaby Moreno wystąpi 12 października we Wrocławiu | novela.pl

Gaby Moreno wystąpi 12 października we Wrocławiu

novela.pl 11 października 2017 0

Gwatemalska piosenkarka Gaby Moreno wystąpi w październiku na jedynym koncercie we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festival.

Gaby Moreno wystąpi 12 października we Wrocławiu

Laureatka Latin Grammy, pochodząca w Gwatemali wokalistka jazzowa i folkowa Gaby Moreno wystąpi 12 października na jedynym koncercie w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Gaby Moreno – pochodząca z Gwatemali piosenkarka, obecnie mieszka w Los Angeles. Nominowana do nagrody Emmy, wygrała Latin Grammy dla najlepszego artysty. Nagrała 4 albumy, koncertowała m.in. z Tracy Chapman, Ani DiFranco czy Punch Brothers oraz współtworzyła międzynarodową scenę z takimi artystami jak Bono i Andrea Boccelli. Jej piosenka “Escondidos” zdobyła najwyższą nagrodę w Konkursie Songwriting Johna Lennona.

Najnowszy albym Moreno „Ilusión” to głos imigrantki, która wkroczyła do nowego kraju z gitarą. Sama artystka mówiąc o płycie podkreśla, że jest to powrót do pierwszego albumu, który nagrywany był wówczas bardziej minimalistycznie; z mniejszą ilością muzyków, zwykle w jakimś małym pomieszczeniu z zaakceptowanymi niedoskonałościami.

Najnowsza płyta zawiera 13 piosenek, większość z nich napisana jest przez samą Moreno. Utwory odzwierciedlają organiczną mieszankę szerokiego wachlarzu wpływów artystki, od bluesa po boleros. Naturalny dźwięk zapisu oddaje analogową filozofię producenta Gabe Roth, współzałożyciela Daptone Records z siedzibą w Brooklynie, niezależnej wytwórni specjalizującej się w tym, co nazywa “nowym dźwiękiem starej duszy”.

Bilety w cenie do 30 do 70 złotych wciąż do nabycia na stronie staryklasztor.com.pl

Komentarze »


X