Premiera powieści “W sercu oceanu”

Emocjonująca powieść o przygodzie, bohaterstwie i namiętności pt. “W sercu oceanu” pióra Elviry Menéndez trafi do księgarni 20 lipca.

W środę 20 lipca ukaże się powieść Elviry Menéndez pt. “W sercu oceanu” nakładem Wydawnictwa Czarne w przekładzie Agnieszki Fijałkowskiej-Żydok. To emocjonująca powieść o przygodzie, bohaterstwie i namiętności, którą hiszpańska pisarka debiutowała w świecie książek dla dorosłych. W oparciu o nią powstał serial telewizyjny, emitowany w środy w Jedynce.

W XVI wieku Korona Kastylii prowadzi intensywny podbój Nowego Świata. Karol V pragnie wprowadzić chrześcijaństwo w odległych rejonach imperium. Aby zapobiec mieszaniu się krwi kolonizatorów i tubylców, hiszpańska Rada do spraw Indii wysyła do Ameryki pierwszą w historii ekspedycję kobiet: osiemdziesiąt dziewcząt pochodzących z najznakomitszych rodzin szlacheckich, które utraciły swe fortuny na skutek kryzysu dotykającego wówczas Hiszpanię. Trudy podróży za ocean oraz „nieporządek” Nowego Świata wystawią je na niejedną próbę. (Wydawnictwo Czarne)

Okładka powieści (fot. Wydawnictwo Czarne)
Okładka powieści (fot. Wydawnictwo Czarne)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.