„W sercu oceanu” – Odcinek 2

Pierwsze noce na pokładzie statku San Miguel wyglądają zupełnie inaczej niż w wyobrażeniach pasażerek. Kołysanie się okrętu wywołuje u nich

Pierwsze noce na pokładzie statku San Miguel wyglądają zupełnie inaczej niż w wyobrażeniach pasażerek. Kołysanie się okrętu wywołuje u nich mdłości. Nie zważając na siebie, Ana próbuje ulżyć swoim towarzyszkom. Ekspedycja dociera do wybrzeża Gran Canarii, gdzie oczekuje jej oddział żołnierzy oraz pozostali uczestnicy wyprawy. Mencía spotyka swoją przyjaciółkę Isabel de Cabrera oraz jej córkę, Elvirę, które także postanawiają się zaciągnąć.

Podróż morska zostaje zakłócona przez sztorm. Mencía nie chce stracić z oczu płynących na przodzie okrętów Ovando i Becerra. Zdaniem Salazara lepiej będzie pozwolić im odpłynąć i poczekać na poprawę pogody. Decyzja o tym, co zrobić jest powodem kolejnej sprzeczki kapitana z Mencíą. Pelayo, który wciąż ukrywa się na statku, ledwo uchodzi z życiem i zostaje nakryty przez Alonso, który ratuje mu życie. Gdy burza przemija, konieczna jest naprawa zniszczeń. Z braku steru, okręt dryfuje na wodzie. Wszystkie zwierzęta zostały porwane przez fale i nie wiadomo, czy zapas wody oraz prowiantu wystarczy im na przetrwanie. Do tego stracili ślad po pozostałych okrętach.

Po miesiącu dryfowania na morzu, pod koniec maja 1550 roku, ekspedycja dociera do wybrzeży Zatoki Gwinejskiej. Zejście na ląd wcale nie oznacza końca problemów. Uczestnicy wyprawy zostają zaatakowani przez tubylców. Z drugiej strony zmierzają na nich piraci. Salazar jest gotowy na najwyższe poświęcenie, aby ocalić załogę. Mencía namawia go, żeby spróbowali dojść do porozumienia z piratami. Okazuje się jednak, że ci rozumieją słowo pakt zupełnie inaczej…

Materiały novela.pl / Fot. Antena 3

Emisja 30 października o godz. 19:45 w AXN White.

“W sercu oceanu” (El corazón del océano), serial, Hiszpania 2012; Reżyseria: Pablo Barrera, Guillermo Fernández Groizard; Występują: Hugo Silva, Ingrid Rubio, Clara Lago, Álvaro Cervantes, Víctor Clavijo, Daniel Holguín, Ferrán Vilajosana, María Cantuel; Strona: www.novela.pl/w-sercu-oceanu.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.