WFF: “Truman” na początek warszawskiego festiwalu

Nowy film Cesca Gaya pt. “Truman” z Ricardo Darínem i Javierem Cámara premierowo przed polską publicznością podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

W pierwszy dzień 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się premierowa projekcja najnowszego filmu Cesca Gaya pt. “Truman” z Ricardo Darínem (“Sekret jej oczu”) i Javierem Cámara (“Łatwiej jest nie patrzeć”) w rolach głównych. Obraz został ciepło przyjęty na Festiwalu Filmowym w Torronto oraz w San Sebastián, gdzie został uhonorowany Nagrodą Feroz Zinemaldia (przyznawanego przez dla najlepszego filmu, zaś duet protagonistów otrzymał ex aequo Srebrną Muszlę dla najlepszego aktora.

“Truman” to pełen humoru i szczerości delikatny portret o odwadze akceptowania śmierci jako nieodłącznej części życia. Jego bohaterami jest dwójka przyjaciół z dzieciństwa, którzy spotykają się po wielu latach. Obaj żyją na innych kontynentach, ale kiedy ich drogi wreszcie się krzyżują, wygląda jakby nigdy się nie rozstawali. Julián i Tomás spędzą wspólnie cztery niezapomniane dni. Będą śmiać się, wspominać, płakać… bo ich spotkanie jest także pożegnaniem. W towarzystwie Trumana, wiernego psa, będą dzielić emocje i niespodziewane chwile wywołane skomplikowaną sytuacją Juliana.

Pokazy w Multikinie (Złote Tarasy) w ramach 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego:
Piątek, 9 października o godz. 16:00
Sobota, 10 października o godz. 21:30
Wtorek, 13 października o godz. 21:00

[tabs tab1=”Truman – Zwiastun (pl.)”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”25617″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.