18. Festiwal w Maladze: Debiutanci i weterani hiszpańskiego kina w sekcji oficjalnej

18. edycja Festiwalu w Maladze rozpocznie się dokładnie za sześć tygodni. Tymczasem jej organizatorzy sukcesywnie zdradzają kolejne tytułu repertuaru. I

18. edycja Festiwalu w Maladze rozpocznie się dokładnie za sześć tygodni. Tymczasem jej organizatorzy sukcesywnie zdradzają kolejne tytułu repertuaru. I tak, w sekcji oficjalnej znalazły się kolejne tytuły debiutantów, wspieranych przez weteranów hiszpańskiej kinematografii. Do przedstawionych wcześniej czterech tytułów, dołączyły kolejne: “Los exiliados románticos” w reżyserii Jonasa Trueby, “Requisitos para ser una persona normal” Leticii Dolera, “Los héroes del mal” Zoe Berriatúa oraz “A cambio de nada” Daniela Guzmana.

Motywem przewodnim filmu Jonasa Trueby (syna cenionego reżysera Fernando Trueby) jest zakład pomiędzy przyjaciółmi. Jego bohaterami jest trójka kumpli, którzy wyruszają w podróż w nieznane. Robią to dla hecy. Są spragnieni przygód, idyllicznych i efemerycznych miłości, momentów zaskoczenia. “To bardzo lekki film, bez chwytających za gardło dramatów i fałszywych oczekiwań. Ma przypominać życie, a przynajmniej jakiś jej fragment” – wyjaśnia młody reżyser. W rolach głównych wystąpiło kilku aktorów z poprzedniego filmu Trueby “Uwiedzeni”: Vito Sanz, Francesco Carril czy Isabelle Stoffel.

Aktor Zoe Berriatúa zaprezentuje swój debiutancki film “Los héroes del mal”, współprodukowany przez firmę Pokeepsie Films Alexa de la Islesia i Caroliny Bang, z Jorge Clemente (“Hiszpański cyrk”), Emilio Palaciosem (serial “B&b, de boca en boca”), Beatriz MedinąMacareną Gómez (“Wiedźmy z Zugarramurdi”) w rolach głównych. Jego tematem także jest przyjaźń, lecz potraktowana bardziej surowo. Bohaterzy żyją w otoczeniu przemocy, alkoholu i narkotyków. Kiedy sami stają się ofiarami agresji, postanawiają odpłacić się w ten sam sposób.

Film o dość zaskakującym tytule “Requisitos para ser una persona normal” (Jak być normalną osobą”) to pierwszy pełnometrażowy obraz Leticii Dolera. Katalońska aktorka nie tylko napisała i wyreżyserowała go, ale także zagrała w nim główną rolę. Jej postać nosi imię María de las Montañas, ma 30 lat, a jej życiu przyświeca jeden cel: chce być normalną osobą. Sporządza listę wymagań, a kiedy zdaje sobie sprawę, że nie spełnia żadnego z nich, postanawia zrobić wszystko, żeby to zmienić. W obsadzie filmu znaleźli się także Manuel Burque, Silvia Munt, Jordi Llodrá, Alexandra Jiménez i Miki Esparbé.

Do swojego pierwszego projektu filmowego Daniel Guzmán zaprosił aktorów Miguela Herrana, Antonio Bachillera, Felipe García Véleza, Antonię Guzmán i Luisa Tosara. Centralną postacią filmu “A cambio de nada” jest Darío. Chłopak mieszka w Madrycie. Jego rodzina zaczyna się rozpadać, a on nie potrafi znaleźć dla siebie miejsca. Razem z najlepszym przyjacielem zajmują się sprzedażą kradzionych części do motocykli. Kiedy sytuacja w domu robi się nieznośna, Darío podejmuje decyzję o ucieczce i szuka schronienia u Caralimpii, mężczyzny, który skupywał od niego złupione części.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.