from TV Serie 201904102000 Photocall de Cloture is photographed for Canneseries on 2019, April 10 in Cannes, France. (Photo by Toby Jeffries /Canneseries 2019)

W Cannes zakończyła się druga edycja Canneseries, międzynarodowego konkursu seriali, odbywającego się w trakcie targów telewizyjnych MipTV. Jego zwycięzcą okazała się hiszpańska produkcja „Déjate llevar”, napisana i wyreżyserowana przez aktorkę Leticię Dolerę. Oprócz nagrody dla najlepszego serialu zgarnęła także drugą w kategorii Performance especial – otrzymały ją protagonistki Celia Freijeiro, Aixa Villagrán i sama Leticia Dolera.

Wyprodukowany przez Movistar+ serial opowiada o trzech kobietach po trzydziestce dopadniętych przez kryzys tożsamości. Zdają się błądzić, zanurzać we własnych lękach i niepewnościach, ale przed każdą z nich stoi furtka do lepszego życia. Są nimi tęskniąca do wolności matka, rozpierzchła malarka oraz bezkompromisowa marzycielka.

„Kiedy zasiadałam do pracy nad serialem: nie wyobrażałam sobie nawet, że przywiedzie mnie aż tutaj” – wyznała Dolera po odebraniu nagrody. „Déjate llevar” jest jej drugim autorskim projektem. Cztery lata temu aktorka debiutowała jako scenarzystka i reżyserka filmu „Jak być normalną”, zdobywcy trzech nagród na festiwalu w Maladze oraz nominowany w trzech kategoriach do nagród Goya.

Celia Freijeiro, Leticia Dolera i Aixa Villagrán świętują zwycięstwo w Cannes. (fot. Olivier Vigerie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.