16. Tydzień Kina Hiszpańskiego: Thriller “Nieznany” na zamknięcie

Zdobywca dwóch nagród Goya, thriller Daniego de la Torre pt. “Nieznany” z Luisem Tosarem w roli głównej zamknie 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego.

Hiszpański thriller debiutującego w roli reżysera filmowego Daniego de la Torre pt. “Nieznany” (oryg. El desconocido) zamknie 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Film otrzymał osiem nominacji do nagród Goya i odniósł zwycięstwo w dwóch kategoriach – za najlepszy montaż i udźwiękowienie. Położone na północnym-zachodzie Hiszpanii portowe miasto A Coruña posłużyło za scenerię akcji rozgrywającej się niemal w całości na zatłoczonych ulicach. Ciężar opowiedzenia historii w dużej mierze spoczywa na barkach Luisa Tosara, odtwórcy głównej roli, kojarzonego chociażby z filmów “Cela 211”, “9 mil” czy “Mama”.

Carlos (Tosar), dyrektor banku, wiedzie spokojne i wygodne życie rodzinne u boku żony, Marty (w tej roli Goya Toledo) i dwojga dzieci, które często podwozi do szkoły, sam jadąc do pracy. Dzień jak co dzień, jednak wsiadając do samochodu, nikt nie zwraca uwagi, że jest otwarty. Niczego nie podejrzewając, Carlos przekręca kluczyk w stacyjce i odjeżdża spod domu. Chwilę później odbiera telefon od anonimowego rozmówcy, stając się ofiarą szantażu. Jeśli nie spełni usłyszanych żądań, szantażysta zdetonuje ładunek wybuchowy, który zainstalował w samochodzie…

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 7–21 kwietnia 2016 w wybranych kinach w siedmiu największych miastach Polski – Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Opis filmu zaczerpnięty z materiałów TKH

[tabs tab1=”Nieznany – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”29152″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.