Hiszpański thriller debiutującego w roli reżysera filmowego Daniego de la Torre pt. “Nieznany” (oryg. El desconocido) zamknie 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Film otrzymał osiem nominacji do nagród Goya i odniósł zwycięstwo w dwóch kategoriach – za najlepszy montaż i udźwiękowienie. Położone na północnym-zachodzie Hiszpanii portowe miasto A Coruña posłużyło za scenerię akcji rozgrywającej się niemal w całości na zatłoczonych ulicach. Ciężar opowiedzenia historii w dużej mierze spoczywa na barkach Luisa Tosara, odtwórcy głównej roli, kojarzonego chociażby z filmów “Cela 211”, “9 mil” czy “Mama”.

Carlos (Tosar), dyrektor banku, wiedzie spokojne i wygodne życie rodzinne u boku żony, Marty (w tej roli Goya Toledo) i dwojga dzieci, które często podwozi do szkoły, sam jadąc do pracy. Dzień jak co dzień, jednak wsiadając do samochodu, nikt nie zwraca uwagi, że jest otwarty. Niczego nie podejrzewając, Carlos przekręca kluczyk w stacyjce i odjeżdża spod domu. Chwilę później odbiera telefon od anonimowego rozmówcy, stając się ofiarą szantażu. Jeśli nie spełni usłyszanych żądań, szantażysta zdetonuje ładunek wybuchowy, który zainstalował w samochodzie…

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 7–21 kwietnia 2016 w wybranych kinach w siedmiu największych miastach Polski – Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Opis filmu zaczerpnięty z materiałów TKH

[tabs tab1=”Nieznany – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.