16. Tydzień Kina Hiszpańskiego: Pokazy specjalne oraz sprzedaż biletów

Specjalne pokazy filmów “Szczęśliwych 140” oraz “Nic w zamian” w ramach 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego w 7 miastach Polski. Sprzedaż biletów już ruszyła!

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego w 7 miastach Polski. W kinach objętych przeglądem (lista poniżej) ruszyła już sprzedaż biletów oraz karnetów. Organizatorzy informują także o specjalnych pokazach dwóch filmów “Szczęśliwych 140” (w Krakowie i w Warszawie) oraz “Nic w zamian” (tylko w Warszawie).

Maribel Verdú (“Labirynt fauna”, “Śnieżka”), Antonio de la Torre (“Operacja Expo”, “Kanibal”), Eduard Fernández (“9 mil”), Marian Álvarez (“Tylko ja”, “To co we mnie najlepsze”) czy Nora Navas (“Dictado”, “Czarny chleb”) to nie tylko imiona i nazwiska aktorów z obsady filmu “Szczęśliwych 140” (oryg. Felices 140), ale także pierwszy powód, dla których warto wybrać się na seans. Drugim jest temat pojęty przez reżyser Gracia Querejeta (“15 lat i jeden dzień”), która bierze pod lupę ludzką naturę. Posługuje się przy tym grupką przyjaciół i krewnych, którzy zbierają się w luksusowym domku na Wyspach Kanaryjskich, by uczcić czterdzieste urodziny Elii oraz znakomitym pomysłem, który wprawia w ruch cały film – solenizantka obwieszcza, że wygrała 140 milionów euro. Stan początkowej euforii, zmierzającej w stronę komedii, zaczyna gasnąć, wyparty przez dziki wyścig po przejęcie wygranej, rozgrywający się między dramatem a tragedią.

“Nic w zamian” (oryg. A cambio de nada) jest filmem spłodzonym z nostalgii za latami młodzieńczego buntu, który powstawał i dojrzewał przez dziesięć lat – tyle bowiem czasu zajęło jego twórcy Danielowi Guzmánowi zebranie funduszy na jego zrealizowanie. Efekt włożonej pracy doceniła nie tylko publiczność, ale także krytycy filmowi. Na festiwalu w Maladze, gdzie obraz miał swoją premierę, zdobył cztery nagrody: Złotą Biznagę dla najlepszego filmu oraz trzy Srebrne Biznagi dla najlepszego reżysera (Guzmán), aktora drugoplanowego (Antonio Bachiller) oraz od jury złożonego z krytyków. Otrzymał także sześć nominacji do nagród Goya, z których dwie okazały się zwycięskie – Guzmán zdobył nagrodę za reżyserski debiut, zaś Miguel Herrán za aktorski debiut. Bohaterem historii opowiedzianej na ekranie jest szesnastoletni Darío. Zmmęczony słownymi potyczkami rozwodzących się rodziców chłopak postanawia uciec z domu. Zaczyna pracę w warsztacie samochodowym należącym do rzezimieszka, udającego człowieka sukcesu, który zdradza mu tajniki swojej „profesji” oraz wprowadza w „uroki życia”. Darío spotyka Antonię (w tej roli debiutująca babcia reżysera Antonia Guzmán), staruszkę zbierającą porzucone meble. U jej boku poznaje inne podejście do życia i uczy się, jak stawić czoła rzeczywistości.

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 7–21 kwietnia 2016 w siedmiu miastach Polski – w Warszawie (kina Muranów i Luna), Gdańsku (kino Żak), Krakowie (kino Pod Baranami), Poznaniu (kino Muza), Wrocławiu (kino Nowe Horyzonty), Katowicach (kino Światowid) i Łodzi (kino Charlie).

Opracowano w oparciu o materiały TKH

[tabs tab1=”Szczęśliwych 140″ tab2=”Nic w zamian”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”29242″][/tab]
[tab id=2][jwplayer player=”4″ mediaid=”29262″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.