A casa das 7 mulheres | novela.pl
A casa das 7 mulheres

A casa das 7 mulheres

Tytuł oryginalny: A casa das 7 mulheres
Kraj i rok produkcji: Brazylia, 2003
Liczba odcinków: 52 (Brazylia), 48 (eksport)
Data premiery: 7 stycznia 2003 (świat)

Scenariusz: Maria Adelaide Amaral, Walter Negrão
Reżyseria: Jayme Monjadim, Marcos Schechtman
Producent: Angelli Nesma Medina
Obsada: Bete Mendes, Nívea Maria, Camila Morgado, Mariana Ximenes, Samara Felippo, Eliane Giardini, Daniela Escobar, Werner Schünemann, Thiago Lacerda, Giovanna Anotnelli i inni

Temat przewodni: Marcus Viana & Orkiestra Tranfônica – A saga dos Pampas

Adaptacja książki Letícii Wierzchowskiej o tym samym tytule ukazuje rolę kobiet podczas trwania rewolucji zwanej wojną Łachmaniarzy.

W połowie lat 30. XIX w. polityka w Brazylii jest bardzo zaburzona. Po abdykacji Pedra I, nowi władcy, którzy przejęli panowanie w kraju, nie umieją uspokoić zamieszek pojawiających się w niektórych regionach państwa.

Bento Gonçalves (Werner Schünemann), oddany mąż i ojciec rodziny jest liderem Łachmaniarzy, który przez dziesięć lat długiego konfliktu walczył o swoje ideały. Kobiety z jego rodziny, Ana Joaquina (Bete Mendes), Maria (Nívea Maria), Manuela (Camila Morgado), Rosário (Mariana Ximenes), Mariana (Samara Felippo), Caetana (Eliane Giardini) i Perpétua (Daniela Escobar) schraniają się na ranczu, gdzie oczekują powrotu mężczyzn do domu. Ukazane są losy kobiet w różnym wieku, z różnymi historiami miłosnymi, przyjaźniami, frustracjami i nadziejami.

Na ranczu, kobiety odkryją ból i przyjemność, samotność i miłość. Poznają wszystkie udręki związane z wojną. To tam w goryczy będą czekać na swoich ukochanych i czerpać z wszystkich sił każdą, nawet najmniejszą radość, jaką przyniesie im los. To tam będą robić wszystko, żeby utrzymać się przy życiu i walczyć o swoje marzenia. Będą żyć z pomocą swoich intuicji i przeczuć, które splotą ich życie.

Wielu historycznych bohaterów było zaangażowanych w Wojnę Łachmaniarzy, jednym z nich był Włoch, Giuseppe Garibaldi (Thiago Lacerda). Pośród wszystkich walczących, szczególną odwagą wyróżniała się… kobieta – Anita (Giovanna Antonelli), która swoimi zdolnościami mogła pokonać niejednego wykwalifikowanego żołnierza.

To historia oparta na faktach, opowiadająca o najdłuższej wojnie domowej kontynentu amerykańskiego, ukazana z perspektywy kobiet.

A casa das 7 mulheres A casa das 7 mulheres t

3 komentarze »

  1. Maras 4 sierpnia 2012 o 16:52 - Reply

    Fajnie, by było, gdyby wyemitowano to w Polsce. Mam ochotę na coś z Brazylii. :)

  2. Juana 30 lipca 2012 o 19:59 - Reply

    tak jej dziadkowie byli Polakami i wyemigrowali(tak przeczytałam w jej biografii) do Brazylii

  3. julietta 30 lipca 2012 o 18:52 - Reply

    czy ta pisarka nie ma polskich korzeni?

Komentarze »


X