“Uśpiony głos” na ekranie i na papierze

W ubiegłym tygodniu na półki księgarni trafiła interesująca powieść Dulce Chacón zatytułowana “Uśpiony głos”. Autorka przenosi nas raz jeszcze do

W ubiegłym tygodniu na półki księgarni trafiła interesująca powieść Dulce Chacón zatytułowana “Uśpiony głos”. Autorka przenosi nas raz jeszcze do czasów dyktatury generała Franco, aby ukazać okrucieństwa, jakie spotkało kobiety, ofiary hiszpańskiej wojny domowej. Zamknięte w obozach koncentracyjnych, odcięte od mężów, dzieci, oczekiwały na wyrok śmierci.

Chacón przyznała, że tuszowana przez kolejne pokolenia historia tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się reżimowi domagała się opisu. Tragedia tamtych lat opowiedziana przez tych, którzy dopiero teraz mieli odwagę przerwać milczenie, jest na tyle brutalna, że jej autorka podjęła zdecydowała się przedstawić łagodniej niektóre prawdziwe zdarzenia.

“Uśpionym głosem” trzy lata temu zainteresował się hiszpański reżyser Benito Zambrano. Po śmierci pisarki (Chacón zmarła na raka) postanowił on, że przeniesie powieść na wielki ekran. “Miałem wobec niej dług do spłacenia” – powiedział wtedy. Premiera filmu odbyła się podczas 59. Festiwalu Filmowego w San Sebastian. W październiku ubiegłego roku został on wyemitowany po raz pierwszy na kanale Cinemax. Najbliższe emisje dzisiaj o godz. 21:30 na Cinemax oraz jutro o tej samej porze na Cinemax 2. Obraz dostępny jest także w katalogu HBO GO.

[tabs tab1=”Trailer”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Może być dobry :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.