“Siedem minut po północy” od 2 grudnia w kinach

Reżyser filmów “Sierociniec” i “Niemożliwe”, J.A. Bayona, zachwycił Hiszpanię filmową adaptacją powieści “Siedem minut po północy”. W kinach od 2 grudnia.

2 grudnia Monolith Films wprowadzi do kin ostatnie dzieło hiszpańskiego reżysera J.A. Bayony pt. „Siedem minut po północy” (oryg. A monster calls AKA Un monstruo viene a verme), będącego adaptacją bestsellerowej powieści Patricka Nessa pod tym samym tytułem. Światowa premiera filmu miała miejsce 10 września na Międzynarodowym Festiwalu w Toronto. Niespełna dwa tygodnie później Bayona oraz Sigourney Weaver, odtwórczyni jednej z głównych ról, zaprezentowali film w Hiszpanii podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian.

Hiszpania była pierwszym krajem, gdzie film trafił do ogólnokrajowej dystrybucji (w 365 kinach). Tylko w pierwszy weekend po premierze 7 października w hiszpańskich kinach film obejrzało przeszło 550 tys. widzów (3,73 mln euro wpływów), co uplasowało go na pierwszej pozycji w tamtejszym boxoffisie. Drugi weekend przyniósł zaledwie 2% spadek. Łącznie w ciągu pierwszych 10 dni na seans wybrało się 1,71 mln widzów i przyniósł zyski w wysokości 11,46 mln euro (dane z dania 16.10.2016, źródło: comScore, MECD). Dziennikarze z portalu „El economista” wróżą filmowi sukces porównywalny do „Sierocińca”, który w samej Hiszpanii zarobił 25 milionów euro!

J.A. Bayona i Sigourney Weaver na festiwalu w San Sebastian (fot. novela.pl)
J.A. Bayona i Sigourney Weaver na festiwalu w San Sebastian (fot. novela.pl)

„Siedem minut po północy” jest filmem zamykającym trylogię Bayony o tematyce matka-syn, rozpoczętą przez „Sierociniec” i kontynuowaną przez „Niemożliwe”. We wszystkich trzech pojawia się również ta sama aktorka, Geraldine Chaplin, w rolach drugoplanowych. Bohaterem tej opowieści jest 13-letni chłopiec (w tej roli Lewis MacDougall), dręczony przez koszmary, powtarzające się każdej nocy o tej samej porze, odkąd jego ukochana mama (grana przez Felicity Jones) zachorowała na raka. Jednak pewnej nocy coś ma się zmienić. Conor usłyszy głos wzywający z ogrodu, gdzie obok starego kościoła i cmentarza rośnie niezwykłe drzewo. Wyrośnie z niego Potwór (któremu wygląd i głos użyczył Liam Neeson), który będzie nachodził chłopca i wciągał go do swoich opowieści, by pomóc mu odnaleźć w sobie siłę na przezwyciężenie najczarniejszego z koszmarów, który rozgrywa się za dnia.

[tabs tab1=”Siedem minut po północy – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.