O skórach, własnych i cudzych, mówią dwa filmy hiszpańskie dostępne na polskiej platformie Netflix.

“La propera pell” (hiszp. “La próxima piel”) w reżyserii Isakiego Lacuesty i Isy Campo triumfował przed rokiem. Zdobył pięć Srebrnych Biznag, w tym nagrodę specjalną jury, za najlepszą reżyserię. Aktorka Emma Suárez (“Julieta”) oprócz Biznagi dla najlepszej aktorki otrzymała nagrodę Gaudí Katalońskiej Akademii Filmowej oraz Goyę za najlepszą rolę drugoplanową. Bohaterem filmu jest nastolatek (w tej roli Àlex Monner), zagioniony przed ośmioma laty i przez wielu uznany za zmarłego. Przychodzi mi odnaleźć swoje miejsce w rodzinie, rozdartej przez jego tajemnicze zniknęcie. Nie wszyscy są mu przychylni i targa nimi wątpliwość, czy jest tym za kogo się podaje, czy też oszustem.

Drugi film “Pieles” miał światową premierę na festiwalu w Berlinie (sekcja Panorama). Został zakwalfikowany także do oficjalnej sekcji konkursowej tegorocznego festuwalu w Maladze. Współprodukowany przez Netflix pierwszy pełnometrażowy film Eduarda Casanovy jest rozwinięciem jego wcześniejszej twórczości – krótkich metraży utrzymanych w odcieniach różu i fioletu, opowiadających o ludziach szukających swojego miejsca w społeczeństwie. W “Pieles” cechą wspólną wszystkich bohaterów jest ich “odmienny” wygląd. Z tego powodu żyją w cieniu, nawiązują przyjaźnie jedynie między sobą. W obsadzie m.in. Macarena García, Carmen Machi, Ana Polvorosa czy Secun de la Rosa.

[tabs tab1=”La propera pell” tab2=”Pieles”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]


4 KOMENTARZE

  1. Szkoda że w polskiej tv jest mało filmów hiszpańskojęzycznych a mam pytanie Novelo.pl jakie telenowele i seriale emitowane są obecnie w Hiszpanii, Bułgarii i Słowenii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.