Hiszpańskie filmy w Ale Kino+

Sympatykom kina hiszpańskiego polecamy trzy propozycje filmowe, jakie znalazły się w ramówce kanału Ale Kino+ na najbliższe dni. Stacja wyemituje

Sympatykom kina hiszpańskiego polecamy trzy propozycje filmowe, jakie znalazły się w ramówce kanału Ale Kino+ na najbliższe dni. Stacja wyemituje premierowy pełnometrażową adaptację powieści Gabriela Garcíi Márqueza pt. “Rzecz o mych smutnych dziwkach”, a także przypomni dwa hiszpańskie thrillery “Oczy Julii” oraz “Inny”.

“Rzecz o mych smutnych dziwkach” (oryg. “Memoria de mis putas tristes”) w reżyserii Henninga Carslena to opowieść o dziewięćdziesięciolatku El Sabio, który przez całe życie uciekał przed uczuciem – bał się związków, cofał się przed wzięciem odpowiedzialności za drugą osobę. Kiedy zdaje sobie sprawę, że jego barwne, pełne erotycznych uniesień życie wkrótce się skończy, postanawia spełnić swoją największą i dotąd niezaspokojoną erotyczną fantazję: spędzić noc z dziewicą. I wówczas niespodziewanie starzec poczuje wreszcie poryw serca, na który przecież nigdy nie jest za późno. W rolach głównych: Ángela Molina, Emilio Echevarría i Geraldine Chaplin. W filmie pojawiają się epizodycznie Alejandra Barros (“Zaklęte serce”) i Dominika Paleta (“Triumf miłości”). Najbliższa emisja w czwartek 24 lipca o godz. 20:10.

Film w reżyserii Guillema Moralesa pt. “Oczy Julii” (oryg. “Los ojos de Julia”) to podróż w głąb mrocznej psychiki kobiety, która jest zmuszona stanąć do konfrontacji z własnymi pragnieniami i ograniczeniami oraz lękami. Julia (w tej roli znakomita Belén Rueda – “Sierociniec”, serial “Cienie Calendy”) i jej siostra bliźniaczka cierpią na schorzenie, które grozi utratą wzroku. Pewnego dnia Julia jedzie do Bellevue i znajduje w piwnicy domu powieszone ciało niewidomej Sary. Julia nie wierzy w zapewnienia policji o tym, że kobieta popełniła samobójstwo i postanawia na własną rękę zbadać przyczyny śmierci siostry. Dowiaduje się, że Sara spotykała się z jakimś mężczyzną, ale nikt nie potrafi podać jego rysopisu. Stwierdza z przerażeniem, że każdy jej krok obserwuje zagadkowa postać, która nie zostawia po sobie śladu. Wokół niej dzieje się coś, czego nikt inny nie dostrzega. Gdy dopasowuje do siebie kolejne elementy układanki, niespodziewanie znika bez śladu jej mąż Isaac (Lluis Homar), którego łączyła z Sarą zastanawiająco bliska więź. Stres i strach powodują, że Julia traci wzrok. Po operacji pozostaje pod opieką przydzielonego ze szpitala pielęgniarza. Między nią a Ivanem (Pablo Derqui) nawiązuje się silna więź, ale Julia zaczyna podejrzewać, że jej opiekun coś ukrywa. Najbliższa emisja w sobotę 19 lipca o godz. 00:10.

Raz jeszcze Belén Rueda, a obok niej Eduardo Noriega (“Kręgosłup diabła”, “Otwórz oczy”) i Angie Cepeda (kojarzona z telenowel “Luz María” i “Fiorella”) w hiszpańskim thrillerze “Inny” (oryg. “El mal ajeno”) w reżyserii Óskara Santosa Gómeza. Bohaterem tej historii jest Diego, lekarz, pracujący z ludźmi, będącymi na granicy życia i śmierci. Długoletnie obcowanie z najcięższymi klinicznymi przypadkami uodporniło go na ludzkie cierpienie, a nabyty emocjonalny dystans sprawił, że oddalił się od rodziny. Pewnego dnia trafia do niego na izbę przyjęć ciężarna kobieta po tym, jak targnęła się na życie. Diagnoza nie daje pacjentce szans. Jej zdesperowany partner, nie mogąc pogodzić się z tragiczną wiadomością, strzela do Diego na szpitalnym parkingu, po czym sam popełnia samobójstwo. Lekarz cudownie uchodzi cało ze zdarzenia, co więcej, odkrywa w sobie niezwykłą moc uzdrawiania. W jego obecności śmiertelnie chorzy, jeden po drugim zdrowieją w oczach. Nadprzyrodzony dar ma jednak drugą, mroczną stronę i wkrótce staje się przekleństwem Diego. Najbliższa emisja w poniedziałek 21 lipca o godz. 18:15.

Opracowano na podstawie materiałów Ale Kino+

[tabs tab1=”Rzecz o mych…” tab2=”Oczy Julii” tab3=”Inny”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]

[/tabs]Comments

  1. Filmy wydają się ciekawe:-)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.