“Gang szklanych kulek” 12 grudnia w HBO

Wyróżniony 4 nominacjami do nagród Goya hiszpański film przygodowy pt. “Gang szklanych kulek” (reż. Oskar Santos) premierowo 12 grudnia o godz. 17:00 w HBO .

W sobotę 12 grudnia HBO pokaże premierowo hiszpański film przygodowy pt. “Gang szklanych kulek” (oryg. “Zipi y Zape y el club de la canica”). Jego bohaterami są dwaj bracia bliźniacy, Zipi i Zape, którzy zostają zobligowani do spędzenia lata w szkole rządzonej przez surowego dyrektora. Fabuła obrazu została oparta na popularnych komiksach autorstwa Josepa Escobara. Film odniósł w Hiszpanii ogromny sukces i zdobył cztery nominacje do prestiżowych nagród Goya (między innymi za najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszą scenografię i najlepsze efekty specjalne). Jego reżyserem jest Oskar Santos (“Inny”), a w rolach głównych wystąpili debiutanci Raúl Rivas i Daniel Cerezo. W postać demonicznego dyrektora Falconettiego wcielił się uznany hiszpański aktor Javier Gutiérrez (serial “Czerwony orzeł”, “Stare grzechy mają długie cienie”).

Zip (Raúl Rivas) i Zap (Daniel Cerezo) to wyjątkowo niesforni bliźniacy, którzy ukarani za złe zachowanie muszą spędzić lato w szkole prowadzonej przez bezwzględnego Falconettiego (Javier Gutiérrez). Wraz z innymi dziećmi postanawiają wypowiedzieć mu wojnę – organizują „Gang szklanych kulek”, którego cel jest prosty – podważenie autorytetu dorosłych i wywalczenie prawa do dobrej zabawy. Gang staje się jednocześnie dla młodych bohaterów prawdziwą szkołą przyjaźni.

Premiera w telewizji HBO w sobotę 12 grudnia o godz. 17:00.

Opracowano na podstawie materiałów HBO

[tabs tab1=”Gang szklanych kulek – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”26845″][/tab]
[/tabs]


Comment

  1. Z cennika wynika,że po zakończeniu emisji “Za głosem serca” na TV Puls będzie nowa telenowela w paśmie 2 godzinnym(chyba że to będzie powtórka odc. z pop. dnia+premiera). Mam przeczucie że to będzie Tierra de Reyes.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.