Javier Gutiérrez i Mario Casas protagonistami netflixowego filmu „Hogar”

Nieumiarkowana obsesja tematem „Hogar”, nowego filmu braci Pastorów, twórców „Contratiempo”. W rolach głównych Javier Gutiérrez i Mario Casas.

Po wielkim sukcesie filmu „Contratiempo”, do którego przyczyniła się jego światowa dystrybucja w Netflixie, można było przewidzieć, że amerykański koncern zainteresuje się kolejnym projektem Álexa i Davida Pastorów. W czwartek ogłoszono rozpoczęcie do zdjęć do filmu „Hogar”, produkowanego przez należącą do braci firmę Nostromo Pictures. Premiera planowana jest dopiero na 2020 rok. Tylko na Netflixie.

W role protagonistów „Hogar” wcielą się Javier Gutiérrez („Autor”) i Mario Casas („Contratiempo”). Ten pierwszy zagra byłego kierownika działu reklamy przebywającego od roku na bezrobociu. Z powodów finansowych on i jego rodzina zmuszeni są opuścić dotychczasowe mieszkanie. Pewnego dnia Javier odkrywa pośród swoich rzeczy zapasową parę kluczy do byłego lokum i zaczyna szpiegować jego nowych właścicieli. Stopniowo angażuje się w ich życie, motywowany pragnieniem odzyskania swojego dawnego życia. Nie zamierza przebierać w środkach, aby dopiąć swego.

Aktorom partnerować będą odpowiednio Bruna Cusí („Lato 1993”) oraz Ruth Díaz („Za późno na gniew”). Na dalszym planie pojawią się m.in. David Ramírez („Narcos”), David Selvas („Contratiempo”), David Verdaguer („Lato 1993”), Vicky Luengo („Las leyes de la termodinámica”) i Ernesto Colado („El reino”).

W oficjalnym komunikacie Netflixa czytamy, że Álex i David pracowali nad projektem filmu od kilku lat. „To prowokujący thriller podejmujący niektóre z naszych ulubionych tematów: żądza, ambicja i szaleństwo skrzętnie ukrywane pod cienką powłoką codziennego życia” – wyjaśniają. Główny bohater jest – w ich słowach – „pękniętym lutrem, w którym odbijają się w sposób zniekształcony najbardziej materialistyczne aspiracje współczesnego człowieka”.

fot. Quim Vives (Netflix)Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.