"Dom z papieru" w Netflixie | novela.pl

“Dom z papieru” w Netflixie

novela.pl 6 stycznia 2018 0

Trzymający w napięciu 13-odcinkowy hiszpański serial “Dom z papieru” od 20 grudnia gości w katalogu Netflixa.

“Dom z papieru” w Netflixie

Najnowsza produkcja Atresmedia „Dom z papieru” (oryg. La casa de papel) to pierwszy hiszpański serial z motywem rabunkowym na pierwszym planie. Stworzony przez Álexa Pinę (“Statek”, “Uwięzione”) i wyreżyserowany przez Jesússa Colmenara, Álexa Rodriga, Alejandra Bazzana i Miguela Ángela Vivana, opowiada o próbie przeprowadzenia napadu doskonałego.

W obsadzie Úrsila Corberó, Itzair Ituño, Álvaro Morte, Paco Tous, Pedro Alonso, Alba Flores, Miguel Hernán, Jaime Lorente, Ester Acebo, Enrique Arce, María Pedraza, Darko Peric, Fran Morcillo i Kity Manver.

Enigmatyczna postać zwąca się El Profesor planuje dokonać coś wielkiego i jedynego w swoim rodzaju – przeprowadzić największy napad w dziejach historii. W tym celu powołuje grupę ośmiu osób, które łączy jedna cecha – nie mają niczego do stracenia. Wygrać mogą bardzo dużo, albowiem stawką są 2,4 miliardy euro.

Ośmioosobowy zespół czeka pięć miesięcy wytężonych przygotowań, rozpracowania i zapamiętania każdego kroku, każdego szczegółu i każdej okoliczności, aby wreszcie dokonać skoku na mennicę. Będą w niej zamknięci przez kolejnych 11 dni – tyle bowiem potrzeba do wytworzenia banknotów na pożądaną sumę 2,4 miliardów – w otoczeniu oddziałów policji i z 65 zakładnikami. Czy uda im się wyjść cało z tej samobójczej akcji?

Komentarze »


X