"Aquarius" w kinach od 30 czerwca | novela.pl

“Aquarius” w kinach od 30 czerwca

novela.pl 27 kwietnia 2017 0

Aurora Films wprowadza 30 czerwca do kin studyjnych głośny film Klebera Mendonçy Filho pt. “Aquarius” z Sonią Bragą w roli głównej.

“Aquarius” w kinach od 30 czerwca

Udział w Konkursie Głównym Festiwalu w Cannes, nominacja do Cezarów, nagroda publiczności oraz dla najlepszej aktorki na festiwalu w Mar del Plata to jedne z wielu osiągnięć filmu “Aquarius”. Dzieło brazylijskiego dziennikarza i reżysera Klebera Mendonçy Filho, który przed trzema laty zasłynął thrillerem “Sąsiedzkie dźwięki”, było rewelacją zeszłorocznego canneńskiego festiwalu i wywołało burzę w Brazylii.

Tytułowy Aquarius to dwupiętrowy budynek z przeszło półwieczną historią położony nad graniczącą z oceaniczną plażą aleją Boa Viagem. Jego ostatnią rezydentką jest Clara – w tej roli brawurowa Sonia Braga (“Pocałunek kobiety pająka”) -, 65-letnia wdowa, pisarka, pasjonatka muzyki, niegdyś także jej krytyk. Zharmonizowane życie kobiety zostaje niespodziewanie zakłócone przez natarczywego dewelopera, w którego planach nie ma miejsca na dalszy byt Aquariusa. Twórca filmu zdradza jednak, że konflikt głównej bohaterki z nieuczciwą spółką jest jedynie pretekstem do wejrzenia w to, co nazywa “osobistym archiwum” człowieka. “Chciałem zrobić film o wspomnieniach, doświadczeniach, naszym stosunku do teraźniejszości, przeszłości i przyszłości, mówiąc krótko, o tym, co nosimy w sobie” – deklaruje. Wnętrze jego fikcyjnej bohaterki będzie można poznać głębiej w salach kinowych już od 30 czerwca.

Muzycznym tematem przewodnim filmu, słyszanym także w zamieszczonym poniżej zwiastunie, jest przebój Tiguary pt. “Hoje”.

Komentarze »


X