„Bez tożsamości” – Odcinek 5: Bliźniacza siostra Maríi

W 5. odcinku serialu „Bez tożsamości”: María i Amparo dowiadują się, że są bliźniaczkami. Emisja 8 grudnia 2017 o godz. 18:35 w TVP 1 .

Więzienie w Shaopan, 2005. María rani jedną z więźniarek w nogę w samoobronie, za co zostaje odesłana na dwadzieścia dni do karnej celi. Incydent pomaga jej nabrać pewności siebie. Rok 2001. Francisco wspomina siostrze Antonii o groźbie żony zmarłego stróża. Zakonnica uspokaja go, że wszystko jest pod kontrolą. Amparo przekonuje matkę, żeby nie wyjeżdżały do Madrytu. María zgadza się uszanować ich decyzję. Prosi jednak Fernandę o namiary na Trinidad, aby namówić ją do złożenia zeznań.

María odwiedza Juana w szpitalu i powtarza mu część podsłuchanej wcześniej rozmowy siostry Antoni z doktorem Palmero. Wspomina mu także o swojej wyjeździe do Jaén, choć nie zdradza, że odnalazła tam swoją biologiczną matkę. On jednak wszystkiego się domyśla. Pablo jest rozczarowany, gdy María wręcza mu zapłatę za jego usługi i rezygnuje z dalszej współpracy.

Enrique odstępuje synowi swój gabinet w szpitalu. Trinidad zmienia zdanie. Spotyka się z Fernandą, Maríą i Amparo, aby opowiedzieć im o swojej pierwszej wizycie w klasztorze Virgen del Remedio. Ponieważ wydała na świat martwe dziecię i zaciągnęła dług na jego pochówek, zobowiązała się w zamian sprowadzić inną ciężarną kobietę – Fernandę. W trakcie jej porodu odkryła, że urodziła bliźniaczki. Fernanda rzuca się na Trinidad i wypomina jej, że przez 27 lat ukrywała przed nią prawdę. Amparo robi się zazdrosna, gdy chwilę później Fernanda rzuca się w ramiona Maríi.

Francisco opowiada Enrique o umowie z siostrą Antonią i szantażu stróża. Nie ma pojęcia, że jego przyjaciel był zaangażowany w nielegalny handel dziećmi. María nie rozumie, dlaczego ojciec nie aprobuje jej działań. Juan zostaje wypisany ze szpitala. Doktor Palomar porywa go i próbuje zrzucić ze schodów – szantażem zmusza go do odnalezienia złodzieja dokumentów skradzionych z klasztoru. Fernanda zgadza się spełnić prośbę Maríi i zeznawać przed sądem. Fransisco przyznaje się Luisie do zabicie stróża. Juan namawia Maríę, żeby odważyła się na kolejny krok.

Opracowanie novela.pl, fot. Atresmedia

„Bez tożsamości” (Sin identidad), serial, Hiszpania 2014; Reżyseria: Joan Noguera; Występują: Megan Montaner, Verónica Sánchez, Eloy Azorín, Daniel Grao, Miguel Ángel Muñoz i inni; Strona: www.novela.pl/bez-tozsamosci/

[tabs tab1=”Bez tożsamości – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comment

  1. Gdzie mogę zobaczyć 1 sezon?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.