Zabójcza gra w ouiję w hiszpańskim horrorze "Verónica" | novela.pl

Zabójcza gra w ouiję w hiszpańskim horrorze “Verónica”

novela.pl 28 sierpnia 2017 0

Hiszpańscy krytycy zachwyceni “Verónicą”, opartym na prawdziwych wydarzeniach horrorem Paca Plazy, z udziałem Any Torrent

Zabójcza gra w ouiję w hiszpańskim horrorze “Verónica”

W hiszpańskich kinach od piątku 25 sierpnia grany jest nowy horror twórcy sagi “[REC]”. Paco Plaza zbudował film na głośnej sprawie Vallecas dotyczącej jedynego zjawiska paranormalnego zarejestrowanego w policyjnych aktach. Przedmieścia Madrytu z początku lat 90., złośliwe duchy i plansza ouija w połączeniu z narastającym strachem i poczuciem zagubienia tworzą świat przedstawiony w filmie “Verónica”.

Rok 1991. Kiedy tuż po grze w ouiję, z niewyjaśnionych przyczyn, śmierć poniosła nastoletnia dziewczyna, na prośbę rodziny zmarłej policja zjawiła się w jej domu, aby wysłuchać i spisać zeznania. W ten sposób powstał oficjalny dokument opisujący przedziwne i owiane tajemnicą zdarzenia, takie jak otwierające się niespodziewanie szafy, niedające się wyjaśnić odgłosy czy pojawiające się znikąd plamy przypominające ślinę, jakie miały miejsce w rodzinnym domu dziewczyny. Ale “Verónica” nie jest dosłowną rekonstrukcją tamtych wydarzeń. To historia borykającej się z problemami dojrzewania nastolatki, obawiającej się urosnąć, żyjącej w samotności i nierozumianej przez dorosłych. “Robiłem już filmy o zombie i wilkołakach, ale to nastolatkowie są najbardziej przerażającymi potworami” – oświadczył reżyser w wywiadzie dla “20 minutos”. “Słyszą, jak zmienia się ich głos, patrzą, jak wychodzą im pryszcze i włosy, zaczynają eksperymentować z własnym ciałem, sprawia im wielką trudność rozpoznanie siebie w lustrze” – wyjaśnił.

W głównej roli debiutująca aktorka Sandra Escacena. Jej fikcyjną matkę, wiecznie zapracowaną i zaniedbującą czwórkę potomstwa, kreuje Ana Torrent, zaproszona do udziału przez reżysera, który wciąż widzi w niej 7-letnią Anę z filmu Carlosa Saury. “«Nakarmić kruki» to mityczny film dla Paco” – zdradziła aktorka. I dodała: “Tak jak «Verónica» mówi o samotności, o pytaniach pozostawionych bez odpowiedzi, o zagubionych dzieciach w świecie dorosłych, chociaż w tym przypadku bohaterka ma 15 lat”. W pozostałych rolach trójka młodych debiutantów Bruna González, Claudia Placer i Iván Chavero. Autorami scenariusza są sam Paco Plaza oraz Fernando Navarro (“Toro”). Dystrybutorem filmu jest Sony Pictures.

Komentarze »


X