Jak donosi portal „Variety”, wyreżyserowany przez Irańczyka Asghara Farhadiego film „Todos lo saben” otworzy 71. Festiwal w Cannes. Będzie to drugi w historii, po „Złym wychowaniu” Pedra Almodóvara, hiszpańskojęzyczny film wybrany na inaugurację największego święta światowego kina.

„Todos lo saben” zdaje się mieć to, na czym organizatorom canneńskiego festiwalu zależy najbardziej. Stoi za nim ceniony przez krytyków twórca, Asghar Farhadi, zdobywca dwóch Oscarów za „Rozstanie” i „Klienta”, natomiast w obsadzie znaleźli się przyciągający uwagę aktorzy, z Penélope Cruz („Mama”), Javierem Bardemem („Mother!”) i Ricardem Darínem („Spotkanie na szczycie”) na czele.

Bohaterką historii jest Laura (postać grana przez Cruz), Hiszpanka, mieszkająca od lat w Buenos Aires, która wyrusza wraz z mężem i dziećmi do rodzinnego miasteczka na peryferiach Madrytu, aby wziąć udział w rodzinnej uroczystości. Jak nietrudno się domyślić, będzie ona zalążkiem sytuacji mający decydujący wpływ na życie pozostałych bohaterów.

Na drugim planie równie obiecująca obsada, na którą składają się m.in. Eduard Fernández („Człowiek o tysiącu twarzy”), Bárbara Lennie („Rodzina na sprzedaż”), Inma Cuesta („Krwawe gody”), Elvira Mínguez („Niewidzialny strażnik”) i Roger Casamajor („Labirynt fauna”).

Film trafi do francuskich kin 9 maja, dzień po otwarciu festiwalu. Nie ominie Hiszpanii, ani Argentyny, gdzie już znalazł swoich dystrybutorów. Czas pokaże, czy znajdzie choć jednego także w Polsce.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.