“Toc, toc”, z desek teatru na wielki ekran

Vicente Villanueva zrealizował filmową adaptację popularnego spektaklu “Toc, toc” z udziałem Paco Leóna, Óscara Martíneza i Rossy de Palma.

W 2005 roku w paryskim teatrze Palais-Royal wystawiono po raz pierwszy spektakl komediowy “Toc, toc” według scenariusza Laurenta Baffie’go. Jego wielki sukces zaowocował licznymi adaptacjami, w tym na język hiszpański i kataloński, w ponad dwudziestu krajach. W wielu z nich, m.in. w Argentynie, Chile czy Hiszpanii, dotąd nie zeszły one z afisza. Przed rokiem hiszpańskie wytwórnie Atresmedia Cine i Lazona Films zapowiedziały przeniesienie sztuki na wielki ekran. Opracowaniem scenariusza do filmu oraz reżyserią zajął się Vicente Villanueva (“Lo contrario al amor”).

Wydarzenia przedstawione w filmie rozgrywają się w poczekalni gabinetu renomowanego psychologa. Spotyka się w niej sześcioro pacjentów cierpiących na to samo zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, określane w Hiszpanii skrótem TOC. Tego dnia oczekiwane na wizytę nieco im się wydłuży z powodu opóźnienia samolotu z lekarzem na pokładzie. Pacjenci zostają wystawieni na próbę cierpliwości. Czy uda im się utrzymać na wodzy swoje lęki, odruchy, konwulsje, obsesje i nawyki?

W obsadzie “Toc, toc” znaleźli się czujący się swobodnie w rolach komediowych aktorzy tj. Paco León (“Kiki”), Rossy de Palma (“Julieta”), Óscar Martínez (“Honorowy obywatel”), Alexandra Jiménez (“Jesteśmy w ciąży”), Adrián Lastra (serial “Velvet”) i Nuria Herrero (“Ach, ta dzisiejsza miłość”). Premiera w Hiszpanii zapowiedziana jest na 6 października.

[tabs tab1=”Toc, toc – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.