W 2005 roku w paryskim teatrze Palais-Royal wystawiono po raz pierwszy spektakl komediowy „Toc, toc” według scenariusza Laurenta Baffie’go. Jego wielki sukces zaowocował licznymi adaptacjami, w tym na język hiszpański i kataloński, w ponad dwudziestu krajach. W wielu z nich, m.in. w Argentynie, Chile czy Hiszpanii, dotąd nie zeszły one z afisza. Przed rokiem hiszpańskie wytwórnie Atresmedia Cine i Lazona Films zapowiedziały przeniesienie sztuki na wielki ekran. Opracowaniem scenariusza do filmu oraz reżyserią zajął się Vicente Villanueva („Lo contrario al amor”).

Wydarzenia przedstawione w filmie rozgrywają się w poczekalni gabinetu renomowanego psychologa. Spotyka się w niej sześcioro pacjentów cierpiących na to samo zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, określane w Hiszpanii skrótem TOC. Tego dnia oczekiwane na wizytę nieco im się wydłuży z powodu opóźnienia samolotu z lekarzem na pokładzie. Pacjenci zostają wystawieni na próbę cierpliwości. Czy uda im się utrzymać na wodzy swoje lęki, odruchy, konwulsje, obsesje i nawyki?

W obsadzie „Toc, toc” znaleźli się czujący się swobodnie w rolach komediowych aktorzy tj. Paco León („Kiki”), Rossy de Palma („Julieta”), Óscar Martínez („Honorowy obywatel”), Alexandra Jiménez („Jesteśmy w ciąży”), Adrián Lastra (serial „Velvet”) i Nuria Herrero („Ach, ta dzisiejsza miłość”). Premiera w Hiszpanii zapowiedziana jest na 6 października.

[tabs tab1=”Toc, toc – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.