Ricardo Darín w nowym filmie

Ceniony argentyński aktor Ricardo Darín (“Sekret jej oczu”) już może odliczać dni do premiery “Elefante blanco” w reżyserii Pabla Trapero. Film

Ceniony argentyński aktor Ricardo Darín (“Sekret jej oczu”) już może odliczać dni do premiery “Elefante blanco” w reżyserii Pabla Trapero.

Film przedstawia losy Juana (Darín), księdza katolickiego, który rozważa czy praktykowana przez Kościół forma kazania jest najtrafniejszym sposobem rozmowy z wiernymi, którzy na codzień zmagają się z biedą, przemocą i strachem, jaki wywołują bandy przemytników. 50-letni duchowny włącza się w prowadzoną przez rząd akcję budowy kościoła i próbuje w ten sposób nawiązać kontakt z szerszym gronem ludzi. To natomiast wplątuje go w spór Kościoła z polityką i klasą przestępczą, które mają odmienny punkt widzenia. Do tego wszystkiego nakłada się jeszcze kryzys wiary, jaki sprowokuje pojawienie się kobiety, ateistki, Luciany (Martina Gusman).

21 maja film zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Premiera w Argentynie zaplanowana jest na 24 maja, a w Hiszpanii dzień później. Miejmy nadzieję, że produkcja odniesie sukces i bedzie dystrybutowana także na wschodnią część Europy.

[tabs tab1=”Trailer”]

[tab id=1]

[/tab]

[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.