Nowa Édith Piaf

Mariana Ximenes (Z Głową w Chmurach) szykuje się do nowej telenoweli, pt. “Joia Rara”, w której wcieli się w postać

Mariana Ximenes (Z Głową w Chmurach) szykuje się do nowej telenoweli, pt. “Joia Rara”, w której wcieli się w postać francuskiej tancerki i pieśniarki kabaretowej – Aurory Lincoln. Aktorka rozpoczęła już warsztaty taneczne oraz muzyczne, a także rozpoczęła przyspieszony kurs mowy francuskiej. W “Joia Rara” Mariana Ximenes zaśpiewa słynne utwory Édith Piaf, takie jak “La Vie En Rose” i “Je Ne Regrette Rien”.

Choreografią aktorki zajmie się Antônio Negreiros. Mariana Ximenes pojawi się w telenoweli, która startuje już we wrześniu dopiero w trzecim tygodniu jej emisji. Jej postać będzie nieco zwariowaną tancerką kabaretową, która zakocha się w paralityku, którego zagra debiutant – Leandro Lima.

Stacja Globo pokłada w “Joia Rara” największe nadzieje na bieżący rok. Akcja tej powieści ma toczyć się w latach 1930 i 1945. Główny bohater Franz (Bruno Gagliasso – Droga do Indii) po wypadku na Mount Everest trafia pod skrzydła buddyjskich mnichów i zaprzyjaźnia się z ich przywódcą. Po powrocie do Brazylii Franz żeni się z ubogą Amelinhą (Bianca Bin), która na skutek intryg swoich wrogów trafia do więzienia pod zarzutem kolaboracji z komunistami. Tam rodzi się jej owoc miłości z Franzem, maleńka Pérola (Mel Maia). W tym samym czasie umiera buddyjski przywódca, który odradza się w ciele brazylijskiego dziecka. Mnisi postanawiają odnaleźć reinkarnację swojego przywódcy. Franz i Amelinha będą musieli chronić swoją córkę, a Pérola przyzwyczaić się do zasad panujących w kulturze buddyjskiej.

fot. Globo

Ważnym elementem całej historii będzie słynny kabaret, w tym właśnie wątku zagra  Mariana Ximenes, Giovanna Ewbank (prywatnie żona Bruna Gagliasso), Fabíula Nascimento, Ana Lima (Droga do Indii), Simone Gutierrez, Tania Khalill (Droga do Indii) oraz Letícia Spiller (Chwytaj Dzień). Wszystkie aktorki trenują już pod czujnym okiem swojego choreografa.

 

Ponadto w produkcji zagra Carolina Dieckmann (Barwy Grzechu), która wcieli się w postać Iolandy, dziewczyny, która przeżyje namiętny romans z działaczem politycznym Mundem (Domingos Montagner). Niestety będzie zmuszona wyjść za starszego od siebie Ernesta Haussera (José de Abreu – Droga do Indii), który uczyni jej życie piekłem.

José de Abreu zagra szwajcarskiego jubilera i nazistę, ojca protagonisty, antagonisty Manfreda (Carmo dalla Vecchia), Hildy (Luiza Valdetaro – Chwytaj Dzień) i Viktóra (Rafael Cardoso).  Aktor specjalnie do roli wyjechał na kilka dni do Szwajcarii, gdzie odwiedził słynne sklepy jubilerskie, żeby lepiej móc zidentyfikować się z graną przez siebie postacią. Pozostali członkowie jego “telenowelowej” rodziny spędzili przy stole kilka godzin na zajęciach z etyki francusko-niemieckiej.

33dwk5w

Aktorzy, jak i cała produkcja robią wszystko, żeby solidnie przygotować się do telenoweli. W maju zakończyły się zdjęcia w Nepalu, a kilka tygodni w Chile, gdzie odegrano sceny z wypadku na Mount Everest. Teraz nagrania ruszają pełną parą w Rio de Janeiro, w studiach Rede Globo.

Produkcją zajmują się twórcy “Cordel Encantado”, a reżyserią osoby odpowiedzialne za sukces “Avenida Brasil”. Premiera już 16 września br.


Comments

  1. Brazylijczycy to mają pomysły nie z tej ziemi. Ale ja tą oryginalność bardzo lubię i żałuję tylko że w Polsce jej nie mogę podziwiać. Super że Mariana gra, kibicuję jej od czasów Z głową w chmurach.

  2. Audrey Hepburn podobny look

    1. Tak, to jest przebranie Audrey Hepburn :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.