Netflix otwiera w Madrycie pierwsze europejskie centrum produkcyjne

Amerykańska platforma szykuje w Madrycie potężną wytwórnię filmów i seriali hiszpańskojęzycznych.

W położonym niespełna trzydzieści kilometrów od Madrytu miasteczku Tres Cantos powstaje centrum produkcyjne o wdzięcznej nazwie „telewizyjne miasteczko” (Ciudad de la tele). W nim będzie mieściło się pierwsze studio Netflixa w Europie.

Plany zakładają budowę kampusu o wielkości 22 tysięcy metrów kwadratowych, w tym pięć hal produkcyjnych o wielkości 1,2-1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Trzy znich mają zostać oddane do dyspozycji Netflixa jeszcze tej jesieni. Szacuje się, że znajdzie na nich zatrudnienie około 13 tysięcy osób, wliczając aktorów, ekipy technczne i statystów.

W wydanym przedwczoraj oficjalnym oświadczeniu Netflix pochwalił się planem zrealizowania w tym roku dwudziestu hiszpańskojezycznych produkcji. Zaliczają się do nich m.in. ukończony już trzeci sezon „Telefonistek” (premiera 7 września, poniżej zwiastun), nowy serial młodzieżowy „Élite”, dopiero powstajacy serial dokumentalny Ramóna Camposa „Los crímenes de Alcásser” oraz film Isabel Coixet „Elisa i Marcela”.

Najbliższe miesiące mogą przynieść wieści o nowym dziele Álexa Piny. Dwa tygodnie temu twórca międzynarodowego fenomenu, jakim stał się „Dom z papieru”, wstąpił w szeregi Netfixa. Zacieśnieniu uległa również współpraca amerykańskiej firmy z wytwórnią Atresmedia. Wkrótce poza granice Hiszpanii wypuszczone zostaną wyprodukowane przez nią seriale „Fariña” oraz „La catedral del mar”.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.