Postać Pablo Escobara powraca w kinematografii niczym bumerang. Prosto z Cannes – gdzie odbywa się właśnie 68. edycja międzynarodowego festiwalu, na który masowo zjeżdżają obecnie filmowcy z całego świata – dotarła wiadomość o wspólnym projekcie najpopularniejszej pary hiszpańskiego przemysłu filmowego. Javier Bardem i Penélope Cruz wystąpią razem w adaptacji powieści “Amando a Pablo, odiando a Escobar” napisanej przez Virginię Vallejo, dziennikarkę, modelkę i wieloletnia kochankę narkotykowego dilera. Nad stworzeniem scenariusza oraz reżyserią pracuje Fernando León de Aranoa, autor takich sukcesów jak “Poniedziałki w słońcu” czy “Księżniczki”.

Vallejo poznała Escobara w 1983 roku, podczas wizyty w jego domu. Trwający około jedenastu romans zaprzepaścił jej karierę w telewizji i o mały włos nie przypłaciła go życiem. Dziennikarka długo unikała rozmów na temat byłego kochanka, aż do 2006 roku, kiedy przypisała sobie zaszczyt wylansowania Escobara w mediach. O zamyśle przeniesienia jej wspomnień na wielki ekran latynoska prasa rozpisywała się już rok temu. Doszło nawet do spotkania kobiety z Javierem Bardemem, który jej zdaniem jest idealnym kandydatem do roli Escobara.

Obraz Fernando Leona miałby ukazywać kryminalną karierę narkotykowego barona. Zdjęcia do filmu mają powstać jeszcze w tym roku. Jego producentami są Dean Nichols, Luc Besson oraz sam Javier Bardem.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.